VLAHOVIĆ SE VRAĆA KAO POBEDNIK IZ PAKLA FIRENCE! Juventus u nadoknadi odneo pobedu, Venuti tragičar!
Dušan Vlahović na meču sa Fiorentinom, Foto: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

polufinale kupa italije!

Rezervista "viole", nesrećno postigao autogol i poklonio trijumf Juventusu

Objavljeno: 23:06h

Fudbaleri Juventusa su slavili u prvom meču polufinala Kupa Italije protiv Fiorentine sa 1:0.

U centru pažnje je bio srpski napadač Dušan Vlahović koji je imao pakleni doček na stadionu na kome se proslavio.

Stara dama je uspela da dođe do trijumfa u nadoknadi vremena, a strelac je bio Venuti koji je postigao autogol u 91. minutu.

Fiorentina je u prvom poluvrmenu bila mnogo bolji rival, dok je Juventus uglavnom čekao da vreme prođe i odbranio se od svih napada domaćina.

FK Fiorentina, FK Juventus, Dušan Vlahović

Dušan Vlahović je tek u finišu prvog perioda igre uspeo da uputi prvi udarac i bude izblokiran od strane Nikole Milenkovića.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a u nastavku je Alegri ubacio Huana Kvadrada umesto indisponiranog Akea.

Prvu veliku priliku na meču za Juventus imao je Vlahović u 56. minutu, ali njegov pokušaj lopta lako osujetio Teraćanu.

Nedugo zatim oprobao se i Biragi na suprotnoj strani, ali je njegov udarac lako ukrotio Perin.

U 79. minutu Kvadrado je iz teške pozicije izvukao maksimum i pogodio samo spoljni deo mreže.

Kako se meč bližio kraju, Juventus je pritiskao rivala, ali se malo ko nadao da će domaćin kapitulirati, i to na kraju nesrećnim potezom Venutija.

Sada će "stara dama" u Torinu imati daleko lakši zadatak da izbori finale u protiv boljeg iz duela Milana i Intera.