PARTIZAN IPAK DOBIO SLABIJE HOLANĐANE? Fejenord PORAŽEN u derbiju Eredivizije, Tadićev Ajaks je sve dalje!
Gernot Trauner, Foto: EPA/Jeroen Putmans

gube korak

Aleksandar Stanojević, trener Partizana, imao je šta da vidi i slabposti koje bi crno-beli mogli da iskoriste

Fudbaleri Fejenorda, protivnika Partizana u osmini finala Lige konferencija, poraženi su na gostovanju AZ Alkmaru, 2:1 (2:0).

Bila je to utakmica 24. kola prvenstva Holandije, popularne Eredivizije.

Fejenord je posle poraza ostao na trećem mestu, dok je AZ prišao na tri boda ekipi iz Roterdama i sada je na četvrtoj poziciji.

U prvom poluvremenu, ekipa AZ-a je bila bolja i iskoristila je dve prilike.

Prvo je u 19. minutu Jesper Karlson bio precizan iz penala. AZ je duplirao prednost u 30. minutu posle novog dosuđenog kaznenog udarca, a sa bele tačke ponovo je bio neumoljiv Karlson.

Pet minuta kasnije mrežu Fejenorda je zatresao i Dani de Vit, ali ga je sudija posle gledanja VAR snimka poništio zbog ofsajd pozicije.

Fejenord je zaigrao bolje u nastavku i u 52. minutu preko Lutsarela Gertrajde smanjio na 2:1. Mogli su do izjednačenja u 59. minutu kada je golman Alkmara Petar Vindal sjajno odbranio udarac Gusa Tila - na pozajmici iz Spartaka.

Ipak, do kraja meča nije bilo ozbilnijih prilika, pa je AZ Alkmar odneo pobedu.

Fejenord je igrao u formaciji 4-2-3-1, a meč su počeli Bijlov - Gertrajda, Trauner, Senesi, Malasija - Kokču, Hendriks - Tornstra, Til, Sinistera - Linsen.