SJAJNO! UBEDLJIVO! FUDBALERKE ODVALILE TURKINJE!
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije, Foto: fss.rs

turska - izmir

U okviru šestog kola kvalifikacija za Mundijal, ženski nacionalni timovi Turske i Srbije igrali su meč na stadionu "Gursel Aksel" u Izmiru.

Ženska fudbalska reprezentacije Srbije savladala je na gostovanju selekciju Turske rezultatom 5:2 i osvojila važna tri boda u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2023. godine.

Srpkinje su fantastično otvorile meč i povele sa 2:0 već nakon 12 minuta utakmice, a golove su postigle Tijana Filipović i Jovana Damnjanović.

Golom Nevene Damjanović stiglo se i do prednosti od tri gola, ali pred kraj prvog poluvremena gol za Tursku postigla je Jagmur Uraz i učinila zanimljivijim nastavak meča.

Turkinje su golom Ebru Topcu došle na samo gol zaostatka i osigurale neizvjesnu završnicu meča.

1 / 3 Foto: Twitter/Fudbalski savez Srbije | FA of Serbia

Vodstvo Srbije povećala je Ema Petrović, a za konačni rezultat 5:2 pogodila je Aleksandra Đorđević.