Oglasila se sudijska komisija FSS zbog PROPUSTA na meču Crvena zvezda - Čukarički!
Detalj sa meča Crvena zvezda - Čukarički, Foto: Starsport©

sada je sve jasno!

VAR nije radio skoro pola sata na stadionu "Rajko Mitić"

Predsednik Sudijske komisije FSS Dejan Filipović prokomentarisao je incident sa VAR-om na meču Superlige između Crvene zvezde i Čukaričkog (3:0).

VAR tehnologija zbog tehničkog kvara nije funkcionisala prvih skoro pola sata utakmice 22. kola Superlige Srbije.

- Istina je, VAR nije radio 28 minuta, čekamo još izveštaj našeg provajdera - rekao je Filipović gostujući na TV Prva.

- Na samo pet utakmica do sada nije radio, sve je bila tehnička greška. Prvi put se na meču Crvene zvezde i Čukaričkog desila takva greška u audio komunikaciji, ali nadamo se da će biti minimizovano u ostatku sezone.

VAR

Filipović poručuje i da se greške dešavaju i da nema prostora za bilo kakve spekulacije. - Radio je sve do pre pet minuta pred meča, odnosno radilo je sa prekidima. Obaveste se kapiteni da se igra bez VAR tehnologije. U Nemačkoj ligi je bio propust na meču Frajburg – Majnc i trener ekipe koja je primila gol, rekao je da se dešava – to je fudbal. Nadamo se da ćemo doći na taj nivo sportske kulture.

Zvezda je pobedila Čukaričk golovima Milana Pavkova u 16, Ohija Omoižuanfa u 74. i Aleksandra Dragovića u 79. minutu.