VELIKI KIKS TOTENHEMA! Sautempton slavio u LUDOM meču, Siti rutinski sa Brentfordom!
Mohamed El Junusi, Foto: Profimedia

24. kolo premijer lige!

Preokret Sautemptona protiv Totenhema, Siti siguran

Objavljeno: 23:18h

Fudbaleri Sautemptona su posle velikog preokreta savladali sa Totenhem 3:2 u utakmici 24. kola Premijer lige.

Potpuno lud meč je viđen u Londonu, a veliku ulogu su imale i sudije. Totenhem je poveo autogolom Jana Bednareka, ali je usledio neočekivan rasplet.

Preokretom za tri minuta, od 79. do 82, kada su pogađali Tarik Elijunusi i Če Adams Sautempton je stigao do vredne pobede.

Samo devet minuta ranije Totenhem je pogodio tako što sudije nisu videle očigledan faul Emersona nad Armandom Brojom, napadačem koji je bio strelac u 23. minutu, a čak ni konsultacije iz VAR-a nisu iznedrile pravu odluku.

FK Totenhem, Premijer liga, Fudbal

Kao što jesu u sudijskoj nadoknadi kada je Stiven Bergvajn postigao gol iz očiglednog ofsajda...

Mančester siti je rutinski izašao na kraj sa Brentfordom na Etihadu 2:0.

Aktuelni šampion i lider na tabeli je golovima Rijada Mareza iz penala u prvom i Kevina De Brujnea u drugom poluvremenu rutinski upisao nova tri boda.

"Građani" su se tako vratili na pobednički put nakon remija u Sautemptonu (1:1) i uvećali razliku na 12 bodova u odnosu na Liverpul, koji ima dva meča manje.

U istom terminu Norič i Kristal Palas su remizirali 1:1.

Fudbaleri Aston Vile i Lidsa odigrali su večeras nerešeno 3:3, u 24. kolu engleske Premijer lige.Golove za Aston Vilu postigli su Kutinjo u 30. i Džejkob Remzi u 38. i 43. minutu.

Strelci za Lids bili su Danijel Džejms u devetom i drugom minutu nadoknade poluvremena i Dijego Ljorente u 63. minutu.

Aston Vila je od 87. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Ezri Konsa.

Aston Vila je 11. na tabeli sa 27 bodova, dok je Lids na 16. poziciji sa četiri boda manje.

U narednom kolu, Aston Vila će gostovati Njukaslu, a Lids će gostovati Evertonu.