DUEL SA PUNO UZBUĐENJA I DVA PENALA ZAVRŠEN BEZ POBEDNIKA: Salernitana i Specija priredili pravi spektakl!

serija A

Fudbaleri Salernitane i Specije odigrali su nerešeno 2:2 u susretu 24. kola Serije A.

Bio je to zanimljiv meč koji se na kraju završio podelom plena.

Reklo bi se, na neki način i duel Somonea Verdija i Danijelea Verdea, koji su se pokazali kao dobri izvođači slobodnih udaraca, odnosno penala.

Sve je počelo u trećem minutu kada je Simone Verdi sjajno izveo slobodan udarac, poslao je loptu preko živog zida i pogodio leve rašlje, tako je Salernitana povela.

Međutim, sedam minuta kasnije posle gledanja VAR snimka dosuđen je penal za goste koji je Rej Donaj pretvorio u gol za 1:1.

Simone Verdi je nedugo zatim, tačnije u 16. minutu, još jednom potvrdio da je majstor za slobodnjake, ponovo je loptu poslao u leve rašlje za 2:1.

Bio je to još lepši gol od prethodnog, jer je postignut i sa znatno veće distance.

Međitim, ta prednost nije dugo trajala i u 29. minutu dosuđen je novi penal za Speciju. Precizan sa bele tačke ovog puta bio je Danijele Verde.

U drugom delu, manje uzbuđenja, svega po jedna prilika na obe strane, pa se rezulat nije promenio.

Salernitana u narednom kolu 13. februara gostuje Đenoi, dok Specija dan kasnije dočekuje Fiorentinu.