TADIĆ OBOŽAVA SUDIJU MAKELIJA: Posle meča u reprezentaciji doneo mu sreću i u derbiju holandskog prvenstva (FOTO)

POBEDA AJAKSA!

Tim iz Amsterdama savladao je na gostovanju PSV sa 2:1

Objavljeno: 17:09h

Fudbaleri Ajaksa slavili su u nedelju na gostovanju PSV-u u derbiju holandskog prvenstva 2:1.

Ajaks je prvo poluvreme rešio u svoju korist golom u 34. minutu. Požalio se nekoliko minuta ranije Brajan Brobi na povredu i videlo se da ne može da trči, ali dok je čekao da se Danilo spremi i zameni ga na terenu, odlično je ispratio akciju svog tima i još bolje skočio nakon centaršuta Dušana Tadića te tako svom timu doneo prednost. Nije mogao ni da proslavi, samo je pao pored aut linije.

Izjednačio je PSV u 53. minutu preko Marija Gecea, ali to domaćinu nije bilo dovoljno u ovom meču.

1 / 3 Foto: Profimedia

Pobedu je Ajaksu doneo Nasar Mazraui golom u 74. minutu. Ajaks je dao gol PSV-u, a lopta je možda prethodno izašla u aut. Pogodak je na kraju ipak priznat, a glavni sudija ovog meča bio je Dani Makeli koji je poništio gol Ronalda na utakmici između Srbije i Portugalije koja je odigrana u Beogradu.

Ovom pobedom Ajaks je smenio PSV na čelu tabele gde sada od rivala ima dva boda više.