LIVERPUL I TOTENHEM GUBILI, PA STIGLI DO PREOKRETA NAD TREĆELIGAŠIMA: Obezbeđen prolaz u narednu fazu FA kupa!

fa kup

Važni trijumfi Liverpula i Totenhema

Objavljeno: 17:51h

Fudbaleri Totenhema i Liverpula uz male probleme plasirali su se u 4. koloa FA kupa.

Sparsi su na svom terenu posle velikog preokreta u završnici savladali trećeligaša Morekemb sa 3:1.

Gosti sa severa Engleske poveli su šokantnim pogotom Okonora u 33. minutu. Pevci su igrali u izmenjenom sastavu, ali osim velikog poseda nisu uspevali nešto više da urade, sve dok Konte nije na teren uveo Skipa, Kejna i Mouru.

FK Totenhem

Prvo je Vinks u 74. minutu prelepil golom iz slobodnog udarca izjednačio na 1:1, a nekoliko minuta kasnije Moura je ukrao loptu Meklaflinu, vodio je skoro 50 metara, zaobišao golmana Karsona i postigao gol za 2:1. Nedugo posle toga Kejn je u svom stilu postavio konačnih 3:1.

Liverpul je, takođe, posle preokreta na svom terenu savladao trećeligaša Šruzberi sa 4:1. Redsi su igrali maltene u jnuiorskom sastavu, sa samo nekoliko prvotimaca.

Gosti su to iskoristili da povedu preko Udoa sredinom prvog dela igre. Ipak, Liverpul do poluvremena postiže dva gola, a strelci su bili Gordon i Fabinjo. U nastavku meča Firmino i još jednom Fabinjo postavili su konačnih 4:1.