JOVETIĆ TRESAO MREŽU LEVERKUZENA: Gosti u finišu meča stigli do važnog boda!

bundesliga

Herta nije uspela da sačuva prednost

Gol Stevana Jovetića u 42. minutu Herti iz Berlina nije bio dovoljan da savlada Bajer iz Leverkuzena. Gosti su u 90. minutu izjednačili i odneli bod iz glavnog grada Nemačke.

Prva šansa na meču viđena je u 25. minutu kada je Serdar prošao nekoliko igrača Bajera, ali mu je golman Hradecki sjajno odbranio. Ono što nije uradio Serdar, jeste Jovetić 17 minuta kasnije.

Sjajno je natrčao na loptu u šesnaestercu Leverkuzena i golom u rašlje doveo Hertu u vođstvo. Crnogorskom reprezentativcu je ovo drugi gol u elitnom nemačkom takmičenju. Prvi je postigao još 15. avgusta u porazu od Kelna.

Stevan Jovetić

U nastavku meča Rihter je u 64. minutu mogao da duplira prednost Berlinaca, ali je iz peterca promašio ceo gol. Od tog trenutka konce su preuzeli favorizovani gosti. Šanse su propustili Adli i Demirbraj i delovalo je da će ostati 1:0. Međutim, u 90. minutu se najbolje snalazi Andrih i donosi bod svojoj ekipi

Leverkuzen je trenutno šesti na tabeli sa 17 bodova, dok je Herta sa dva boda manja na 11. poziciji.

Keln i Union Berlin u izuzetno interesantnom duelu podelili su bodove – 2:2.

Jarčevi su poveli već u 7. minutu golom Modest, ali su gosti preokrenuli iz prestonice na odmor otišli sa vođstvom.

Norvežanin Rierson je izjednačio u 9. minutu, a Promel je u nadoknadi doneo prednost Union Berlinu. Ipak, iskusni Modest je pogotkom u 86. minutu doneo bod svom timu. Francuzu je to bio osmi gol u 11. mečeva u prvenstvu.

Keln u sledećem kolu gostuje Majncu, Union očekuje gradski derbi sa Hertom.