ATLETIKO DVA PUTA VODIO I NIJE POBEDIO LEVANTE: Sosijedad se popeo na vrh tabele, Granada u nadoknadi do boda!

la liga 11. kolo

Fudbaleri Real Sosijedada osamili su se na vrhu tabele španske La lige.

Baskijci su u 11. kolu trijumfovali na gostovanju Selti u Vigu rezultatom 2:0 (0:0)

Gosti su do pobede došli golovima u drugom poluvremenu kada su slomili otpor Selte.

Najpre je to učinio Aleksander Isak u 55. minutu.

Selta je nakon toga dominirala u posedu i stvorenim prilikama, ali ih nije koristila, pa je u 80. minutu stigla kazna.

Aric Elustondo je bio najviši posle kornera i pogodio za konačnih 2:0.

Prolazi oktobar, a fudbaleri Hetafea još uvek nemaju nijednu pobedu ove sezone.

Tim Nemanje Maksimovića i Stefana Mitrovića bio je blizu da to učini na gostovanju Granadi, ali su "samo" remizirali rezultatom 1:1 (0:1).

Posle 11 odigranih kola ekipa iz predgrađa Madrida ima samo tri osvojena boda, pa je i dalje poslednjeplasirani tim na tabeli.

Osećali su igrači Hetafea "miris" pobede od 36. minuta kada je prvi gol na stadionu "Karmenes" postigao je Enes Unal.

Granada je u drugom poluvremenu imala nekoliko prilika za izjednačenje, a najbolju u 78. minutu kada je Kolumbijac Luis Suares promašio penal.

Udarac sa 11 metara poslao je preko prečke i time Hetafeu "poklonio" nadu da će ostvariti prvi trijumf u sezoni.

Ali, duboko u nadoknadi, u sedmom minutu, Molina je postigao gol za izjednačenje i slomio srca igrača i navijača Hetafea.

Fudbaleri Atletiko Madrida napravili su novi kiks, pošto su na gostovanju u Valensiji protiv Levantea remizirali rezultatom 2:2 (1:1).

Time su se "jorgandžije" ostale van vodeće grupe timova u LaLigi, te sa 19 osvojenih bodova zauzimaju tek šesto mesto na tabeli.

Dva puta je imala prednost ekipa Dijega Simeonea, ali ju je potpuno atipičnu za nju, dva puta ispuštala protiv pretposlednjeg tima na tabeli.

Atletiko je vodio od 12. minuta kada je Antoan Grizman najpre izveo korner, pa centrirao iz "popravnog", a imao je sreće da mu se treći put odbije lopta i da je glavom smesti u mrežu.

Ali, u 37. minutu je neoprezni Luis Suares skrivio jedanaesterac koji je u 1:1 pretvorio reprezentativac Severne Makedonije Enis Bardi.

Madriđani su terensku inicijativu ponovo naplatili u 76. minutu kada je Rodrigo De Pol veoma lepo asistirao za Markosa Kunju koji je pogodio za novo vođstvo gostiju.

Ali, ono je potrajalo tek desetak minuta pošto je u 87. Renan Lodi igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a VAR potvrdio da je to novi penal za Levante.

Ponovo je loptu na 11 metara namestio Enis Bardi i matirao Jana Oblaka za konačnih 2:2.