Večiti u 1/8 finala Kupa: Katai potvrdio klasu, Šaponjić pokazao da mora da igra! (VIDEO)

kup srbije

Partizan slavio protiv Sinđelića rezultatom 2:0, dok je Zvezda posle preokreta stigla do trijumfa u Bačkoj Palanci rezultatom 3:1
Objavljeno: 21:03h
Dva najveća srpska kluba, Partizan
i Crvena zvezda
uspeli su da obezbede plasman u 1/8 finala Kupa Srbije . Crno-beli su slavili minimalnim rezultatom protiv Sinđelića, dok je klub sa Marakane posle preokreta trijmfovao u Bačkoj Palanci rezultatom 2:1. Partizan je posle dosta muka slavio protiv Sinđelića.
Nakon mučnog prvog poluvremena, crno-beli su uspeli da na startu drugog dela igre stignu do prednosti golom Ivan Šaponjića, koji je 20 minuta pre kraja sa bele tačke postavio konačan rezultat.
Crvena zvezda pomučila se na gostovanju u Bačkoj Palanci, ali je ipak uspela da se plasira u narednu rundu Kupa Srbije. Nakon što je domaća ekipa stigla do prednosti u 28. minutu, Katai je doneo mir u redove crveno-belih pred kraj prvog poluvremena.
Prednost beogradskom timu doneo je Luis Ibanjez lepim pogotkom iz slobodnog udarca na isteku 60. minuta, a 10 minuta pre kraja Aleksandar Katai je svojim drugim pogotkom kaznio domaći tim za velike promašaje. Imao je domaćin priliku da u poslednjim trenucima meča smanji rezultat, ali je Damir Kahriman odbranio penal Veseljku Trifunoviću.
SINĐELIĆ - PARTIZAN 0:2
Sinđelić: Partizan:
BAČKA PALANKA - CRVENA ZVEZDA 1:3 Bačka Palanka: Crvena zvezda:
Aleksandar Koković
TOK UTAKMICA:
90. minut - Imala je Bačka Palanka priliku da smanji rezultat, ali je Veseljko Trifunović promašio penal. Tačnije, Damir Kahriman je zaustavio taj udarac. 79. minut - GOOOOLLLLLL!!! Aleksandar Katai rešava sve dileme u Bačkoj Palanci
72. minut -
69. minut - GOOOOLLLLL!!! Partizan duplira prednost sa bele tačke, a siguran izvođač bio je Ivan Šaponjić. 61. minut - GOOOOOLLLLL!!! Ibanjez odličnim pogotkom iz slobodnog udarca donosi prednost crveno-belima.
48. minut - GOOOOLLLLLL!!! Partizan dolazi do prednosti golom Šaponjića, koji je dobro odreagovao posle centaršuta Stevanovića.
partizan.rs
44. minut - GOOOOOLLLLLL!!! Aleksandar Katai donosi izjednačenje crveno-belima. Sjajan udarac veziste Zvezde sa oko 15 metara završava u samom uglu.
39. minut -
35. minut 31. minut -
29. minut - GOOOOOOLLLLLLL!!! Šok u Bačkoj Palanci! Domaća ekipa vodi pogotkom Čekovića.
Printscreen/Arenasport
14. minut - 10. minut
1/16 finala Kupa Srbije: Utorak: 0:1 Sreda 0:2 1:3 Bežanija - Radnički Kragujevac 0:0 (penalima 6:5) BSK - Mladost Lučani 3:1 Kolubara - Vojvodina 0:0 (penalima 4:5) Inđija - Rad 1:0 Loznica - Radnički Niš 1:2 Mokra Gora - Čukarički 1:2 Moravac - Napredak 0:3 Novi Pazar - Javor 0:2 Proleter - Jagodina 0:1 Sloga Petrovac - Voždovac 0:0 (penalima 1:4) Radnik Surdulica - Donji Srem 0:0 (penalima 3:4) Zemun - Spartak Subotica 0:1 Metalac - OFK Beograd 3:3 (penalima 6:7)