ČELSI IZBIO NA PRVO MESTO (BAR DO SUTRA): Sautempton poklekao sa igračem manje; remi Brajtona i Arsenala!

premijer liga, 7. kolo

Sutra se u derbiju sastaju Liverpul i Mančester siti

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na svom terenu Sautempton sa 3:1, u utakmici sedmog kola Premijer lige.

Čelsi je upisao petu pobedu u šampionatu i trenutno je prvi na tabeli sa 16 bodova, odnosno ima dva boda više od Liverpula, Mančester junajteda i Evertona, s tim da "crveni" imaju meč manje.

Na drugoj strani, Sautempton je i dalje bez pobede i sa četiri osvojena boda zauzima 17. poziciju.

Čelsi je poveo golom Treva Čalobe u devetom minutu, a do kraja prvog poluvremena domaćem timu je poništen i gol Tima Vernera zbog faula.

Sautempton je izjednačio u 60. minutu nakon što je siguran sa penala bio Džejms Vord-Prous, koji je 17 minuta kasnije zaradio direktan crveni karton.

Čelsi je iskoristio igrača manje na terenu, pa je golovima Vernera u 84. i Bena Čilvela u 89. minutu stigao do sva tri boda na ovom meču.

Fudbaleri Vulverhemtona su na svom terenu slavili protiv Njukasla sa 2:1. Dvostruki strelac za pobednički tim bio je Hvan Hi-čan, u 20. i 58. minutu, dok je jedni gol za Njukasl postigao Džef Hendrik u 41. minutu.

Vulverhempton je sada deseti tim lige sa devet bodova, dok je Njukasl pretposlednji na tabeli sa tri boda.

Lids junajted je na domaćem terenu bio bolji od Votforda sa 1:0, golom Dijega Ljorentea 18. minutu, dok na meču Barnlija i Noriča nije bilo golova.

U poslednjem meču dana, Brajton i Arsenal odigrali su nerešeno 0:0. Brajton je peti sa 14 bodova, dok je Arsenal deveti sa 10 poena.

U narednom kolu, Brajton će gostovati Noriču, dok će Arsenal dočekati Kristal Palas.