DOMAĆINI SIGURNI: Birmančević sa Malemom nemoćan na gostovanju u Rusiji (FOTO)

LIGA ŠAMPIONA, 2. KOLO

Atalanta je savladala Jang Bojs 1:0

Objavljeno: 21:27h

Fudbaleri Zenita pobedili su u Sankt Peterburgu Malme sa 4:0, u utakmici drugog kola Grupe H u Ligi šampiona.

Zenit je poveo u devetom minutu golom Klaudinja, a prednost je udvostručio Dalek Kuzjajev u 49. minutu. Treći gol postigao je Aleksej Sutormin u 80. minutu, a konačan rezultat postavio je Vendel pogotkom u petom minutu nadoknade vremena.

Švedska ekipa je od 53. minuta igrala sa desetoricom pošto je crveni karton zbog igranja rukom dobio Anel Ahmedhodžić.

U trećem kolu Zenit će 20. oktobra dočekati Juventus, a Čelsi će na Stamford Bridžu igrati protiv Malmea.

Fudbaleri Atalante pobedili su na svom terenu u Bergamu Jang Bojs sa 1:0, u drugom kolu Grupe F. Italijanski tim je do prve pobede stigao golom Matea Pesine u 68. minutu.

Veliki deo posla kod tog pogotka uradio je Duvan Zapata koji je uspeo da sačuva loptu i pošalje je na peterac odakle Pesini nije bilo teško da zatrese mrežu Jang Bojsa.

Fudbaleri Atalante će u trećem kolu 20. oktobra gostovati Mančester junajtedu, dok će švajcarski tim dočekati Viljareal.