ANORTOZIS NIJE BILA TEŠKA PREPREKA: Partizan startovao pobedom učešće u Ligi konferencija!

LIGA KONFERENCIJA

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 23:01h

Fudbaleri Partizana su sa 0:2 na Kipru savladali Anortozis u prvoj utakmici grupe B Lige konferencija.

Partizan je poveo u 42. minutu, kada je posle lepe akcije, nakon šuta Markovića na loptu naleteo Menig i tako postigao svoj priv gol u dresu Partizana.

FK Partizan

Drugi je postignut u pravo vremen, taman kada su domaći bili bolji na terenu, Jović je uposlio Rikarda koji je iz okreta sjajnim šutom savladao Loriju.

Partizan će sledeću utamicu u Ligi konferencija odigrati 30. septembra kada će dočekati Floru.

SASTAVI:

ANORTOZIS: Lorija – Korea, Arajuri, Risvanis – Hušbauer, Popović, Artimatas, Anderson – Hristodulopulos, Rusijas, Varda.

PARTIZAN : Popović – Miljković, Vujačić, Saničanin, Obradović – Zdjelar, Šćekić – Marković, Natho, Menig – Rikardo.

II POLUVREME

90 +2. minut - Sjajno je Terzić centrirao, ali se nije najbolje snašao Jović.

86. minut - Lepa akcija Partizana koju golom nije krunisao Miloš Jojić.

83. minut - izlazi Rikardo, na terenu je Terzić.

78. minut - Dobra anticipacija Popovića izlazi i kupi loptu.

FK Partizan

71. minut - Umesto Lazar Markovića na terenu je Filip Holender.

68. minut - GOOOOOOOOOLLLLLLL ZA PARTIZAN 0:2! RIKARDO GOMEŠ! JOVIĆ JE ASISTIRAO RIKARDU KOJI JE IZ KAZNENOG PROSTORA IZ OKRETA ŠUTIRAO I SAVLADAO LORIJU.

64. minut - Dve izmene kod Partizana, izlaze Natho i Menig, a menjaju ih Jović i Jojić

63. minut - Najbolja šansa za Anortozis koju je imao Deletić, ali je opet sjajan na golu bio Popović

61. minut - Loš udarac Lazara Markovića.

55. minut - Žuti dobio Obradović.

FK Partizan

54. minut - Šutirao je slovenački Popović,a odbranio srpski Popović.

51. minut - Velika prilika za Partizan, Natho je dao pas ka Rikardu, a napadač crno-belih je sa desne strane šutirao preko gola.

47. minut - Danski sudija nije svirao čist faul za Partizan.

I POLUVREME

42. minut - GOOOOOOOLLLLLL!!! Vodi Partizan Kvinsi Menig 0:1! AKCIJU PARTIZANA JE ZAVRŠIO HOLANĐANIN KOJI JE POSLE ŠUTA MARKOVIĆA I ODBRANE LORIJE, MENIG NATRČAO I UBACIO U MREŽU.

38. minut - Rikardo se požalio na povredu, u pitanju je koleno. Svi iz Partizana su zabrinuti.

FK Partizan

36. minut - Koja šansa za Šćekića koji je sam sa nekih pet metara glavom šutirao ka golu, ali je Lorija uspeo da je izvadi iz gola. Šansa je bila posle kornera sa desne strane.

33. minut - Žuti dobija Šćekić.

30. minut - Ukazivalal se pomoć Loriji, posle gužve u kaznenom Anortozisa.

22. minut - Marković sa nekih 20 metara šutira preko gola.

FK Partizan

19. minut - Morao je Marković bolje da reaguje, lepu loptu mu je dao Natho, ali se Lazar nije najbolje snašao u nastavku akcije.

15. minut - Najbolja šansa za Partizan i ponovo Miljković, posle sjajne akcije koji je započeo Natho, a Šćekić je dodao loptu do levog beka Partizana koji sa leve strane iskosa nije uspeo da savlada Loriju.

FK Partizan

12. minut - Kakav šut Hristodopulosa koji je sa više od 30 metara šutirao, ali je Popović uspeo da odbrani.

9. minut - Šansa za Miljkovića koji je šutirao preko gola.

3. minut - Početno ispitivanje snaga, igra se na polovini terena.

Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.