ČELSI ČITAVO POLUVREME SA IGRAČEM MANJE, ALI ODOLEO U LIVERPULU: Siti uništio Arsenal, pobede Lestera i Evertona!

premijer liga 3. kolo

Derbi kola se igrao na Enfildu

Fudbaleri Mančester sitija su u prvoj utakmici trećeg kola Premijer lige na svom stadionu savladali Arsenal sa 5:0.

"Građani" su poveli u sedmom minutu golom Gundoana koji je otključao mrežu "Tobdžija". Posle samo pet minuta prednosti je bila udvostručena kada je pogodio Tores.

A pred kraj poluvremena u 43. Gabrijel Žesus je postigao treći gol kojim je Siti poveo sa 3:0.

Drugo poluvreme je bilo slično kao i prvo, samo što je Siti postigao dva, a ne tri gola. Strelci su bili Rodri u 53. i ponovo Feran Tores u 84. minutu za petardu u mreži Arsenala.

Klub iz Londona posle tri kola ne samo da nema nijedan bod, već nije uspeo da postigne nijedan gol (0:9), Siti na drugoj strani je trenutno prvi sa sedam bodova.

FK Mančester siti

U sledećem kolu Mančester siti će ići na King Pouer stadion na noge Lesteru, dok Arsenal će priliku za svoje prve bodove tražiti na svom terenu protiv Noriča.

Vest Hem je na svom terenu odigralonerešeno 2:2 protiv Kristal Palasa u londonskom derbiju i preuzeo prvo mesto na tabeli.

"Čekićari" su poveli u 39. minutu golom Pabla Fornalsa, a izjednačio je Konor Galager u 58. Novo vođstvo domaćima doneo je Majkl Antonio u 68. minutu, a bod Kristal Palasu obezbedio je Galager, svojim drugim golom na utakmici u 70. minutu.

Vest Hem sada ima sedam bodova na prvom mestu na tabeli, a Kristal Palas je i dalje bez pobede sa dva boda, na 14. mestu.

Fudbaleri Evertona pobedili su na gostujućem terenu Brajton sa 2:0. Golove su postigli Demaraj Grej u 41. i Dominik Kalvert-Luin u 57. minutu iz penala.

Liverpulski tim je drugi na tabeli sa sedam bodova, koliko ima i prvoplasirani Vest Hem, a Brajton je pretrpeo prvi poraz i sa šest bodova zauzima sedmo mesto.

Lester je na gostujućem terenu pobedio Norič sa 2:1. Lester je poveo u osmom minutu golom Džejmija Vardija, a izjednačio je Temu Puki u 44. minutu iz jedanaesterca. Pobedu "lisicama" doneo je Mark Olbrajton pogotkom u 76. minutu.

Fudbaler Noriča Keni Neklin postigao je gol u 80. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Posle druge pobede u ligi, Lester sa šest bodova zauzima osmo mesto na tabeli, a Norič je pretposlednji bez bodova.

U ostalim utakmicama Aston Vila je odigrala na svom terenu 1:1 protiv Brentforda, a nerešeno je bilo i u duelu Njukasla i Sautemptona, 2:2.

Kasnije je na Enfildu počeo veliki derbi između Liverpula i Čelsija. Šmpion Evrope je poveo preko Haverca u 22. minutu. Izjednačio je Mohamed Salah iz penala u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Jedanaesterac je namernim igranjem rukom skrivio reprezentativac Engleske Ris Džejms za šta je kažnejn direktnim crvenim kartonom.

Ipak, "Plavci" su odoleli protiv "Crvenih" u drugom delu i sačuvali nerešen rezultat. Oba tima sad imaju po sedam bodova i dele prvo mesto sa Vest hemom i Evertonom.