BIRMANČEVIĆ ODVEO MALME U GRUPNU FAZU: Benfika odolela sa igračem manje, dupla pobeda Jang Bojsa (FOTO)

liGA ŠAMPIONA, PLEJ-OF

U elitnom takmičenju učestvovaće i Benfika koja je eliminisala PSV iz Ajndhovena

Objavljeno: 08:02h

Posle revanš mečeva plej-ofa za Ligu šampiona koji su odigrani u utorak poznato je da će u elitnom takmičenju učestvovati Benfika, Jang Bojs i Malme.

Švedski tim je na gostovanju u Bugarskoj odbranio prednost iz prvog meča od 2:0 i porazom od 2:1 prošao u grupnu fazu, treći put u istoriji. Najzaslužniji za to bio je Veljko Birmančević koji je postigao prelep gol iz slobodnog udarca koji je ispostaviće se na kraju napravio razliku u odnosu na bugarskog šampiona.

Ludogorec je poveo u 10. minutu golom Nedijalkova, izjednačio je Birmančević tri minuta pre kraja prvog poluvremena, a utešnu pobedu timu iz Bugarske doneo je u 60. minutu golom iz penala Sotiriju.

Benfika je u Ajndhovenu remizirala 0:0 sa PSV-om i tako odbranila 2:1 iz prvog meča u Lisabonu.

PSV Ajndhoven, FK Benfika

Goleada je viđena u Budimpešti, gde je Ferencvaroš izgubio od Jang Bojsa rezultatom 3:2 i ostao bez grupne faze pošto nije uspeo da nadoknadi minus iz prvog meča koji je takođe pripao švajcarskom timu 3:2.