JUVE ISPUSTIO 2:0 U UDINAMA, MIHINA BOLONJA PREOKRENULA: Milenković nije uspeo da spreči poraz Viole u Rimu!

serija a, 1. kolo

Juventus je loše započeo misiju povratka skudeta

Fudbaleri Udinezea i Juventusa odigrali su večeras u Udinama nerešeno 2:2, u meču prvog kola Serije A.

Paolo Dibala doveo je torinski tim u prednost, u trećem minutu, a Huan Kvardado je povećao vođstvo u 23. minutu.

Golom Roberta Pereire u 51. minutu iz penala domaći su smanjili rezultat, a bod Udinezeu doneo je Đerar Delofeu u 83. minutu.

Pogodak Kristijana Ronalda za Juventus, koji je postigao u nadoknadi vremena poništen je nakon gledanja VAR-a, zbog ofsajda.

Kristijano Ronaldo, Juventus, FK Udineze

Bolonja je na svom terenu pobedila ekipu Salernitane sa 3:2.

Gosti su od 34. minuta igrali sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Stefan Stranberg.

Drugi žuti karton u ekipi Bolonje, u 50. minutu dobio je Roberto Sorijano, a dva minuta kasnije iz penala vodjstvo Salernitani donosi Federiko Bonacoli.

Sedam minuta kasnije izjednačio je Lorenco Di Silvestri, a Mamadu Kulibali u 70. minutu vraća goste u prednost.

Lorenco De Silvestri, FK Bolonja

Do kraja meča Bolonja golovima Marka Arnautovića u 75. i Di Silvestrija u 77. minutu dolazi do pobede.

Bolonja, koju sa klupe vodi srpski trener Siniša Mihajlović, ostala je u 88. minutu sa devetoricom na terenu, pošto je drugi žuti karton dobio i Žerdi Šuten.

Roma je pobedila na svom terenu ekipu Fjorentine sa 3:1.

Gosti su u 17. minutu ostali sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Bartolomej Drongovski.

"Vučica" je do vođstva došla golom Henriha Mhitarjana u 26. minutu, dok je u 52. minutu drugi žuti karton dobio igrač domaće ekipe Nikolo Zaniolo.

FK Roma, Džordan Veretu, Henrih Mhitarjan

Osam minuta kasnije izjednačenje Fjorentini donosi srpski fudbaler Nikola Milenković, da bi do pobede rimski tim došao golovima Žordana Veretua u 64. i 80. minutu meča.

Dušan Vlahović i Milenković odigrali su ceo meč za gostujući tim.

Napoli je na svom terenu pobedio Veneciju sa 2:0.

U 23. minutu igrač domaće ekipe Viktor Osimen dobio je direktan crveni karton, a prvu šansu za vođstvo igrači Napolija nisu iskoristili, pošto je Lorenco Insinje u 56. minutu promašio penal.

Lorenco Insinje

Isti igrač šest minuta kasnije ponovo je šutirao sa "bele tačke", a ovoga puta je bio precizan, dok je konačan rezultat postavio Elif Elmaš u 73. minutu.