VOLFSBURG PREOKRETOM DO CELOG PLENA: Frajburg iznendio Borusiju iz Dortmunda (FOTO)

bundesliga, 2. kolo

Filip Kostić odigrao je ceo meč za ekipu Ajntrahta

Objavljeno: 01:05h

Fudbaleri Volfsburga pobedili su u gostima Hertu sa 2:1, u utakmici drugog kola nemačke Bundeslige.

Herta je povela golom Dodija Lukebakija u 60. minutu iz penala, ali je Volfsburg do kraja meča preokrenuo rezultat. Strelci za pobednički tim su bili Ridl Baku u 74. i Lukas Nmeča u 88. minutu. Volfsburg je upisao i drugu pobedu i trenutno je prvi na tabeli, dok je Herta jedini tim koji je i dalje bez bodova.

Istim rezultatom Frajburg je na svom terenu slavio protiv Borusije iz Dortmunda. Vičenco Grifo je doneo prednost Frajburgu već u šestom minutu, a na 2:0 povisio je Ronald Salaj u 53, da bi konačan rezultat autogolom postavio Janik Kejtel u 59. minutu.

Ajntraht i Augsburg odigrali su 0:0 u Frankfurtu, a Filip Kostić odigrao je ceo meč.

Filip Kostić

U poslednjoj utakmici koja je odigrana u subotu fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su ubedljivo Borusiju iz Menhengladbah sa 4:0. Jan Zomer je u trećem minutu dao autogol, a posle su strelci bili Patrik Šik, Musa Dijabi i Nadim Amiri.

Evo i kompletnih rezultata:

Bundesliga, 2. kolo:

Petak: Lajpcig - Štutgart 4:0 (1:0) Soboslai 38, 52, Forsberg 46, A. Silva 64p

Subota: Bohum - Majnc 2:0 (2:0) Holtman 21, Polter 56 Ajntraht Frankfurt - Augsburg 0:0 Frajburg - Borusija Dortmund 2:1 (1:0) Grifo 9, Salaj 53 – Kelter 59 (ag) Grojter Firt - Arminija 1:1 (0:1) Hrgota 50 (p) – Klos 45 Herta Berlin - Volfsburg 1:2 (0:0) Lukebakio 60 (p) – Baku 74, Nmeča 88 Bajer Leverkuzen - Borusija Menhengladbah 4:0 (2:0) Zomer 3 (ag), Šik 8, Dijabi 55, Amiri 88

Nedelja: 15.30 Hofenhajm - Union Berlin 17.30 Bajern Minhen - Keln