SJAJAN DEBI MURINJA: Roma slavila u Turskoj, Totenhem poražen u Portugaliji (FOTO)

RIJEKA NOSI DOBAR REZULTAT IZ SOLUNA

Bazel je posle prve utakmice stigao do prednosti protiv Hamarbija 3:1

Fudbaleri Rome pobedili su večeras na gostovanju ekipu Trabzonspora sa 2:1, u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu konferencija. Romu je u 55. minutu u vođstvo doveo Lorenco Pelegrini, da bi glavom u 64. minutu izjednačio Andreas Kornelijus. Pobedu rimskom timu doneo je Eldor Šomurodov u 81. minutu meča.

Ovo je portugalskom treneru Žozeu Murinju bio prvi zvanični meč na klupi italijanskog tima.

Bazel je sa 3:1 na svom terenu pobedio Hamarbi. Domaći tim je poveo golom Artura u 30. minutu, da bi švedskom timu izjednačenje doneo Abdul Halili u 71. minutu. Artur je do kraja meča postigao još dva gola za domaći tim, u 87. i 90. minutu, kada je bio precizan sa penala.

FK Bazel

Ubedljivu pobedu zabeležila je ekipa Union Berlina na gostovanju finskom KuPS-u 4:0.

Šest mečeva plej-ofa za plasman u Ligu konferencije odigrano je u terminu od 20 časova.

Hrvatski predstavnik Rijeka vraća se sa dobrim rezultatom iz Soluna pošto je protiv PAOK-a odigrala nerešeno 1:1. Fejnord je kod kuće deklasirao Elfsborg 5:0, dok su Anderleht i Vitese odigrali 3:3.

Evo i kompletnih rezultata:

Šahtjor Karagandi – Makabi Tel Aviv 1:2 (0:0) Flora – Šamrok Rovers 4:2 (2:1) Kups – Union Berlin 0:4 (0:3) Karabag – Aberdin 1:0 (1:0) Rakov – Gent 1:0 (0:0) Hapoel Ber Ševa – Anortozis 0:0 LASK – St Džonson 1:1 (0:1) Nefči – Makabi Haifa 3:3 (0:1) Viktorija Plzenj – CSKA Sofija 2:0 (1:0) Riga – Linkoln 1:1 (0:0) Žalgiris – Bode Glimt 2:2 (1:0) Bazel – Hamarbi 3:1 (1:0) Fola – Kairat 1:4 (1:3) Trabzon – Roma 1:2 (0:0) Anderleht – Vitese 3:3 (2:1) Fejnord – Elfsborg 5:0 (3:0) Jablonec – Žilina 5:1 (4:0) PAOK – Rijeka 1:1 (0:1) Ren – Rozenborg 2:0 (1:0) Sivas – Kopenhagen 1:2 (0:0) Fereira – Totenhem 1:0 (1:0) 22.30 Santa Klara – Partizan