ŠPANIJA U POLUFINALU POSLE PENAL-DRAME: Kraj bajke Švajcaraca! (VIDEO)

euro 2020, četvrtfinale

Sva dešavanja mogli ste pratiti na portalu Espreso

Objavljeno: 00:05h

Selekcije Švajcarske i Španije sastale su se danas u prvom meču četvrtfinala Evropskog prvenstva na Gazprom areni u Sankt Peterburgu, i posle velike drame pobedila je Španija - 3:1 na penale (1:1, 1:0).

Španci su poveli rano autogolom Zakarije, posle voleja Albe kome pogodak nije pripisan iako je lopta išla u okvir gola.

Iskontrolisali su dešavanja do kraja prvog dela igre, ali u nastavku su Švajcarci krenuli ofanzivnije. Iskoristili su lošu reakciju Laportea i Paua Toresa, nakon čega je kapiten Šaćiri (u odsustvu suspendovanog Džake) zatresao mrežu.

Bolji je tad bio "A tim" Vladimira Petkovića, ali se sve promenilo kada je Frojler, asistent kod gola, otvorenim đonom startovao na Morena i dobio direktan crveni karton.

Do kraja su Španci opsedali gol Švajcarske, naročito opasno je bilo u prvom produžetku, ali su ovi odoleli, a Zomer izvrsno branio.

U penal seriji čak pet od devet penala mnije iskorišćeno, na kraju su ipak jače živce imali Španci.

"Crvena furija" će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Belgija - Italija (21). Sva tri prethodna puta kada su pobeđivali u četvrtfinalu, osvajali su turnir.

Švajcarcima je ovo bilo prvo četvrtfinale EURO-a, ali su igrači u tri na Svetskim prvenstvima i uvek gubili - 1934, 1938. i 1954. Španiju su pobedili samo jednom u 22 meča, 2010. na SP-u, a prvi put se sreću na završnom truniru Evorpskog prvenstva.

PENALI:

5. serija - Ojarzabal vara Zomera, gotovo je - 1:3!

4. serija - Moreno je pogodio, Vargas je prebacio gol - 1:2.

3. serija - Zomer je odbranio šut Rodrija, Simon takođe brani udarac Akanđija - 1:1.

2. serija - Olmo je siguran, Simon je odbranio udarac Šera - 1:1.

1. serija - Buskets je pogodio stativu, Gavranović siguran - 1:0.

II PRODUŽETAK:

120+1. minut - kraj produžetaka, slede penali.

119. minut - Rodri je ušao, Pedri izašao.

116. minut - Morenov šut opet hvata Zomer.

112. minut - novi pokušaj Olma, preko gola... Alkantara je u igri umesto Paua Toresa.

111. minut - sada je Olmo šutirao iz slične pozicije, Zomer hvata.

110. minut - Ljorente je dobio idealnu povratnu na penalu, ali je Rodriges fantastično izblokirao njegov pokušaj.

I PRODUŽETAK:

105+1. minut - Švajcarci su odoleli, kraj prvog produžetka.

104. minut - Ojarzabal je odlično tukao, ali Zomer je opet vrhunski odbranio.

101. minut - Rodriges je sklonio loptu sa noge Ojarzabala, ali pravo na nogu Morena. Njegov udarac je sjajno odbranio Zomer. Novi korner sledi.

100. minut - neprestani su napadi Španije. Ljorenteov udarac je izblokirao Akanđi. Posle kornera je Moreno još jednom bio neprecizan. Vidmera i Zakariju su zamenili Mbabu i Šer.

97. minut - Olmo je šutem sa didstance pogodio Morena, lopta se odbila u gol-aut.

96. minut - projektil Albe Zomer je digao iznad prečke. Ljorente je pokušao posle kornera, bezopasno.

92. minut - Alba je sjajno pronašao u petercu Morena koji je poslao loptu pored desne stative. Propala je velika prilika...

91. minut - Ojarzabal je zamenio Ferana Toresa.

II POLUVREME:

90+4. minut - kraj drugog poluvremena.

90+2. minut - Markos Ljorente je zamenio Kokea, a Fasnaht Cubera.

85. minut - Moreno je šutirao, ali po sredini gola, bez problema za Zomera.

82. minut - reagovao je Petković, na teren je umesto Seferovića i Šaćirija poslao Gavranovića i Sova.

77. minut - CRVENI KARTON - Frojler je otvorenim đonom startovao na Morena, Oliver ga je odmah isključio!

76. minut - Olmov pokušaj posle ubacivanja je izblokiran, korner za Špance.

68. minut - GOL - sudarili su se Laporte i Pau Tores, Frojler je pokupio loptu, brzo je dodao do Šaćirija, a ovaj smestio u gol, uz desnu stativu - 1:1!

67. minut - žuti karton za Silvana Vidmera.

64. minut - odlična prilika za Cubera, Vargas ga je sjajno proigrao, ali je njegov šut sa leve strane odbranio Simon, a imalo prethodno upasirio Laporte.

59. minut - Seferović je u poslednjem trenutku izblokirao pokušaj Morena.

56. minut - najbolja šansa za Švajcarce, Zakarija ja posle novog kornera glavom poslao loptu tik pored desne stative!

54. minut - Moreno je na terenu umesto Morate.

52. minut - Šaćiri je pokušao direktno iz kornera, neuspešno.

46. minut - Olmo je zamenio Sarabiju.

I POLUVREME:

45+1. minut - kraj nezanimljivog prvog poluvremena.

41. minut - Cuber je pao u šesnaestercu u kontri, ali sudija Oliver je signalizirao ofsajd...

39. minut - novi dobar centaršut Šaćirija iz kornera, Vidmer je sada pokušao, neprecizno.

34. minut - Švajcarci su došli do kornera, Akanđi je zapretio posle istog, ali je gađao glavom pored gola.

25. minut - opet su Španci pretili posle kornera - Antpilikveta je, možda nakon faula, zahvatio loptu glavom ali je poslao po sredini gola i Zomer je uhvatio.

23. minut - Embolo nije mogao da nastavi utakmicu, zamenio ga je Vargas.

17. minut - dobro je Koke izveo slobodan udarac, ali ipak preko gola.

8. minut - GOL - posle prvog kornera lopta je stigla do Albe, levi bek je šutirao iz voleja, lopta je zakačila Zakariju i prevarila Zomera - 0:1!

6. minut - Embolo nije dobro iskontrolisao loptu u kontri.

2. minut - šut Šaćirija je izblokiran.