RAPSODIJA DANACA PROTIV VELSA: "Dinamit" razneo "Zmajeve" i stigao do četvrtfinala! (VIDEO)

euro 2020, 1/8 finala

Sva dešavanja možete pratiti na blogu Espresa

Objavljeno: 00:21h

Fudbalske reprezentacije Velsa i Danske sastale se u prvom meču osmine finala Evropskog prvenstva na Johan Krajf areni u Amsterdamu, a ubedljivu pobedu (4:0) su ostvarili Skandinavci i tako izborili četvrtfinale.

Ostrvljani su bolje krenuli i imali neko opasnih napada preko kapitena Bejla i Remzija, ali se sve preokrenulo u 27. minutu kada je Kasper Dolberg za koga mnogi nisu očekivali ni da počne meč izvrsnim udarcem savladao Vorda.

"Zmajevi" nisu mogli da se oporave od toga do kraja poluvremena, a novi šok je usledio na startu drugog dela igre kada je Dolberg dao još jedan gol na stadionu na kom je blistao i u dresu Ajaksa. Bejl je protestovao kod sudije Ziberta jer je smatrao da je svemu prethodio faul Danaca, ali bez vajde.

Tad su Velšani opet zaigrali, ali nikako nisu mogli do gola, a sve je bilo gotovo kada je Joakim Mele sjajno iskoristio prostor na desnom boku i zakucao loptu u mrežu za 3:0.

Nervozni Vilson je dobi odirektan crveni karton za grub start, a Brajtvajt overio trijumf golom u nadoknadi.

Velšani su po drugi put bili u nokaut fazi, a pre pet godina su kao najprijatnije iznenađenje EURO-a stigli čak do polufinala.

Danci su pak imali samo jednu pobedu u eliminacionoj fazi EP-a, ne računajući čudesan nastup 1992. kada su senzacionalno osvojili titulu prvaka Starog kontinenta.

Sastali su se samo tri puta u ovom veku do ovog duela - dve pobede "Dinamita" i jedna "Zmajeva".

Rob Pejdž je izveo najjačih 11 kao u prva dva meča u Grupi A, nakon što je pojedince odmorio u utakmici sa Italijom.

Selektor Danske Kasper Julmen je napravio dve promene za ovaj susret: Dolberg je u napadu zamenio Poulsena, a Striger Vasa na desnom boku.

II POLUVREME:

90+5. minut - kraj utakmice.

90+4. minut - i Brajtvajt je dao gol, prvo je signaliziran ofsajd, ali iz VAR-a je javljeno da je ipak sve bilo regularno - 0:4!

90+1. minut - direktan crveni karton za Vilsona, zasluženo.

88. minut - posle izmena, Mele je prošao na svoju prirodnu poziciju desnog beka i pokazao koliko je spretan. Sjajno je zalomio odbrambenog igrača, a onda levicom zakucao loptu u gol - 0:3!

86. minut - velika šansa za Brajtvajta pa za Andersena, ali ni jedan ni drugi nisu bili precizni posle odbitka.

81. minut - Brajtvajt je prebacio gol iz slobodnog udarca iz dobre pozicije.

77. minut - umesto kapitena Kjera i Strigera, na terenu su Andersen i Boilesen. Kod Velsa takođe dve promene: Roberts i Bruks su zamenili Mura i Džejmsa.

70. minut - uz ovacije sa tribina Johan Krajf arene, kao dok je bio član Ajaksa, Dolberg je napustio teren. Zamenio ga je Kornelijus.

65. minut - Jensen je možda želeo da centrira, ali lopta umalo da se savije u gol Velšana.

60. minut - Vilson je zamenio Morela. Dvostruka izmena u Danskoj: Nergor i Jensen su ušli umersto Darmsgora i Dilejnija.

69. minut - Posle centaršuta Bejla, lopta se odbila do Džejmsa koji je uhvatio volej, ali je pogodio defanzivca Danske.

53. minut - konačno su zapretili Velšani, ali je Bejl loše zahvatio loptu glavom.

48. minut - GOL - lopta se posle opasne akcije odbila tačno do Dolberga čiji snažan udarac nije mogao da odbrani Vord - 0:2!

I POLUVREME:

45+2. minut - kraj prvog poluvremena.

45+1. minut - nova odlična akcija Danaca, stigla je lopta do usamljenog Melea koji se odlučio za direktan udarac - odbranio je Vord.

40. minut - žuti karton za Mura zbog udaranja laktom Kjera u skoku. Konor Roberts se povredio, zamenio ga je Niko Vilijams.

36. minut - opet pritisak Danske, uzdrmani su Velšani, ali je dosuđen faul nad Vordom.

32. minut - Damsgor je sjajno prošao po levoj strani, pronašao u ptercu Dolberga. Njegov šut petom je odbranio Vord.

27. minut - GOL - Dolberg je dobio loptu na dvadesetak metara od gola, malo po levoj strani, prišao malo i namestio se i sjajnim udarcem sa 19 metara zaobišao blok. Vord se izbvio koliko je mogao, ali je lopta kao raketa uletela u gol uz levu stativu - 0:1!

26. minut - Skandinavci su uspostavili ravnotežu, Rodon je zaradio žuti karton.

20. minut - Danci su sada pripretili posle kornera. Imaće još jedan.

Navijači Danske

14. minut - Bejl je lepo pronašao Remzija na ivici kaznenog prostora, ali je njegov šut opet izblokiran.

11. minut - sada je Remzi dva puta pokušao iz šesanesterca, ali je izblokiran. Prvi put je lopta pogodila Kjera u šaku, ali nisu se oglasili arbitri ni na terenu, ni u VAR sobi.

10. minut - odličan pokušaj Bejla sa oko 20 metara - zamalo pored desne stative...

8. minut - bezopasan šut Dolberga sa distance.

5. minut - Remzi je fauliran. Džejms je dobro centrirao, potom i posle kornera, ali su se Danci odbranili.