REMI PO MERI ČEHA! Hrvati će u poslednjem kolu morati da pobede Škotsku 1:1

euro-grupa d

Kompletan tok meča možete pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 23:59h

Hrvatska i Češka su odigrali 1:1 u okviru drugog kola grupe D.

Poveli su Česi nakon penala u 37, minutu koji je u gol pretvorio Patrik Šik jer je prethodno nad njim Lovren skrivio jedanesterac. Šik je bio krvavog nosa posle udarca Lovrena, ali ga to nije sprečilo da pogodio sa bele tačke. Vođstvo je bilo zasluženo jer su Česi i imali više šasni u prvom delu.

EURO 2020

Jedina prilika vredna spomena za Hrvate u prvom delu je šansa Rebića koji je iz izgledne pozicije šutirao pored gola.

Drugo je za Hrvatsku počelo kao iz snova jer su na startu došli do izjednačenja golom Perišuća koji je probio po levoj strani, i sjajno pogodio rašlje gola Vaclika.

EURO 2020

Do kraja smo videli priliku za Vlašića koja je otišla preko gola.

Hrvati sada u poslednjem kolu moraju da dobiju Škote, dok su Česi maltene sigurni za narednu rundu tako da protiv Engleza ne moraju da zapinju.

SASTAV:

HRVATSKA (4-2-3-1): Livaković – Vrsaljko, Lovren, Vida, Gvardiol – Modrić, Kovačić – Perišić, Kramarić, Brekalo – Rebić

ČEŠKA (4-2-3-1): Vaclik – Coufal, Kalas, Čelustka, Boril – Holeš, Souček – Masopust, Darida, Jankto - Šik

II POLUVREME

90+2. minut - Čuvaju loptu Česi, njima je ovde bod kao kuća, jer bi sa njim maltene već obezbedili prolaz u nokaut fazu.

88. minut - Najbolja šansa za Hrvate! Bruno Petković je prihvatio loptu u kazenom uspeo da se okrene i šutira ali je udarac izblokirao Kalas.

87. minut - Nove promene u oba tabora, kod Čeha je Barak zamenio Daridu, a Brozović je ušao umesto Kovačića.

85. minut - Probio je Coufal na desnoj strani, uposlio je Krmenčika koji je bio opkoljen Hrvatskim fudbalerima i onda ništa nije mogao da uradi.

EURO 2020

81. minut - Žuti karton je dobio Boril jer je zaustavio Petkovića. Moglo bi se reći da je ovo pametan faul.

76. minut - Sada šansa za Hložeka koji nije ipak uspeo da poklopi loptu, tako da je njegov volej udarac otišao preko gola.

74. minut - Dvostruka izmena kod Češke, Šik i Jankto su napustili teren, a njih su zamenili Krmenčik i Ševčik.

72. minut - Šansa za Hrvatsku. Perišić je glavom spustio loptu ka Vlašiću koji je sa per metara šutirao preko gola.

65. minut - Probio je Kral po levoj strani ušao u kazneni i taman da pošalje loptu ka saigraču, isprečio je Modrić i lopta je otišla u korner.

63. minut - Hložek i Kral su ušli u igru, a na klupu su se preselili Masopust i Holeš.

62. minut - Nova promena kod Hrvata, Vlašić je zamenio Kramarića.

57. minut - Pokušaj Ivanušeca koji je šutirao van kaznenog prostora, preko gola Češke.

EURO 2020

52. minut - Souček je šutirao sa nekih 20. metara, ali je lopta otišla pored stative.

47. minut - GOL ZA HRVATSKU 1:1! Ivan Perišić. Prebacio je Dalić Ivana na levu stranu i posle prve akcije je postigao gol. Jer je probio po toj strani i onda iskosa iz kaznenog loptu poslao u rašlje gola Vaclika.

45. minut - Izmene kod Hrvatske, Ivanušec i Petković su ušli a na teren se nisu vraćali Rebić i Brekalo.

Kraj prvog poluvremena

I POLUVREME

45+3. minut - Šik se sad razgoropadio, pa je i jedan slobodnjak izveo, ali je otišao preko gola.

45+1. minut - Isterao je vazduh Vrsaljko jednom fudbaleru Češke, ali nije dobio žuti karton.

EURO 2020

44. minut - Pokušaj Kramarića sa ivice kaznenog prostora, ali brani Vaclik.

43. minut - Probio je Rebić po desnoj strani, ali je dobar u odbrani bio Čelustka.

39. minut - Mogli su Hrvati momentalno do izjednačenja jer je veliku priliku propustio Rebić. Sa jedno desetak metara je šutirao pored gola.

37. minut - GOL ZA ČEŠKU 0:1! Patrik Šik. Krvavog nosa je Čeh izveo penal i bio više nego precizan. Lopta je otišla u levu, a Livaković u desnu stranu.

33. minut - Posle sudara sa Lovrenom koji je Šika udario laktom u nos. Čehu se trenutno ukazuje pomoć. A sudija je trenutno u konsultaciji sa VAR-om zbog penala. Koji je dosuđen!

24. minut - Nakon koga je Hrvatska imala lepu priliku, koju je imao Perišić ali je šutirao pravo i golmana.

23. minut - Imaće Hrvati prvi korner.

18. minut - Novi problemi za Hrvate, ovoga puta je napad Češke krenuo sa leve strane gde je Jankto poslao loptu u kazneni, ona je došla do Coufala, Ovaj je vratio ka Šiku, međutim Patrik nije uspeo da postigne gol.

EURO 2020

12. minut - Centrirao je Coufal sa desne strane, a na drugoj strani je volejom ali preko gola šutirao Jankto.

10. minut - Prva prilika za Hravtsku je bila posle slobodnjaka kada je Lovren šutirao preko gola.

4. minut - Ofanzivno su krenuli Česi i imali su prvu šansu preko Součeka koji je glavom šutirao preko gola.

Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli fudbaleri Češke.

Prvu utakmicu grupe D drugog kola EURA, na Hempden parku u Glazgovu se sastaju Hrvatska i Češka.

Hrvati imaju imperativ pobede, posle startnog poraza od Engleza sa 1:0. U suprotnom bi rizikovali ispadanje već u ranoj fazi takmičenja. Podsetimo da izabranici i ceo stručni štab naših suseda je kao bazu odreio da bude u svojoj zemlji, tačnije u Rovinju. Kako bi se izbegli rigorozne kontrole zbog novih mera zbog sprečavanja širenja novog talasa korona virusa. Što se tiče igračkog kadra, i dalje je neizvestan nastup Dejana Lovrena.

Česi ovu utakmicu ne igraju pod velikim pritiskom jer su imali dobar start i ako i danas zabeleže pobedu, mogli bi da obezbede prolaz u narednu rundu. Treba napomenuti još jednom sjajan gol Šika, a nama ostaje da vidimo hoće li to još više motivisati i u narednim utakmicama.

Ova dva rivala su do sada igrali samo jedanput i tada je bilo nerešeno.

Ovu utakmicu će suditi španac Karlos Del Sero Grande, koji je delio pravdu na meču Nemačke i Francuske u Minhenu.