DAN DERBIJA U ITALIJI: Roma vlada Rimom, važna pobeda Juventusa u borbi za Ligu šampiona (VIDEO+FOTO)

SERIJA A, 37. kolo

Tim iz Torina savladao je na svom terenu Inter sa 3:2

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas na svom terenu Inter sa 3:2, u pretposlednjem, 37. kolu italijanske Serije A.

Golove za Juventus postigli su Kristijano Ronaldo u 24. i Huan Kvadrado u trećem minutu nadoknade poluvremena i 88. minutu iz penala.

Strelci za Inter bili su Romelu Lukaku 35. i Đordjo Kijelini autogol u 83. minutu.

Na obe strane pokazan je po jedan crveni karton, kod Juventusa je isključen Rodrigo Betankur u 55. minutu, dok je kod Intera isključenje zaradio Marselo Brozović u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Juventus četvrti sa 75 bodova, dva više i utakmicom više od petoplasiranog Napolija, dok je Inter od ranije obezbedio šampionsku titulu i trenutno ima 88 poena.

U narednom kolu, Juventus će gostovati Bolonji, dok će Inter dočekati Udineze.

Fudbaleri Rome pobedili su večeras na svom terenu Lacio sa 2:0, u pretposlednjem, 37. kolu italijanske Serije A.

Strelci za Romu bili su Henrik Mktarijan u 42. i Pedro Rodriges u 78. minutu.

Roma je sedma sa 61 bodom, dok je Lacio na šestom mestu sa 67 poena.

Lacio je od 88. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Frančesko Ačerbi.

U poslednjem kolu, Roma će gostovati Speciji, dok će Lacio dočekati Torino.

Serija A, 37. kolo

Subota Đenova – Atalanta 3:4 (0:3) Specija – Torino 4:1 (2:0) Juventus – Inter 3:2 (2:1) Roma – Lacio 2:1 (1:0)

Nedelja 12.30 Fiorentina – Napoli 15.00 Udineze – Sampdorija 15.00 Benevento – Krotone 18.00 Parma – Sasuolo 20.45 Milan – Kaljari