ZAVRŠENA BAJKA DRUGOLIGAŠA: Dortmund petardirao Kil za poluvreme i stigao do finala! (VIDEO)

kup nemačke, polufinale

RB Lajpcig će se sastati sa "Milionerima" u velikom finalu

Borusija Dortmund je više nego ubedljivo porazila drugoligaša Holštajn Kil u polufinalu Kupa Nemačke - 5:0.

"Milioneri" će u finalu igrati protiv RB Lajpciga koji je juče kao gost savladao Verder posle produžetaka 2:1.

Svih pet golova su domaći postigli u prvom poluvremenu a u nastavku odradili posao i zaustavili ponižavanje najprijatnijeg iznenađenja ovosezonskog Kupa.

Strelci su bili Reina u 16. i 22. minutu, Rojs u 26, Azar u 32 i Belingem u 41. minutu.

Finale je na programu 13. maja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.