LUKSEMBURG UČINIO USLUGU SRBIJI, Belgija ,,samo'' nerešeno protiv Čeha

kvalifikacije za svetsko prvenstvo

Crna Gora nastavila nit trijumfa

Objavljeno: 23:51h

Reprezentacija Crne Gore je trijumfovala i na drugoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru sledeće godine. Ovoga puta su bili uspešni od Gibraltara sa 4:1.

Hrabre Sokolove je u prednost doveo Bećiraj u 26 minutu, iz penala je Stih doneo poravnjane u 30, dok je pred kraj prvog poluvremena Simić vratio prdnost na stranu Crnogoraca.

U drugom poluvremenu je Tomašević povisio na prednost u 53. minutu, a konačan rezultat je postavio Stevan Jovetić u 80.

Crna Gora je sada na šest bodova i sledeću utakmicu igra protiv Norveške za tri dana, a Gibraltar će dočekati Holandiju i trenutno je bez bodova posle dve utakmice.

Rusija je sa 2:1 bila bolja od Slovenije. Svi golovi su postignuti u prvom poluvremenu.

Džuba je bio strelac oba gola, prvi u 26, a drugi u 35. minutu igre. Jedini pogodak za Sloveniju je postigao Josip Iličić u 36. minutu.

Rusija je stratovala kvalifikacije sa dve pobede i maksimalnih šest bodova, dok Slovenci posle pobede nas Hrvatskom su prvi put poraženi u ovom ciklusu, tako da su ostali na tri boda.

Sledeće kolo Rusima donosi gostovanje Slovačkoj, a Slovenija će na Kipar.

U mečevima od 18 časova, reprezentacija Turske je održala čas fudbala selekciji Norveške. Hrvatska je minimalnim rezultatom savladala Kipar (1:0).

Hrvatska je u okviru grupe H pobedila Kipar, a strelac jedinog gola, bio je Marko Pašalić u 40. minutu. Hrvatska je nakon dve odigrane utakmice na trećem mestu sa tri boda, dok je Kipar na 5. mestu sa jednim bodom.

Turska je na neutralnom terenu u Španiji, La Rosaledi savladala Norvešku rezultatom 3:0.

Strelci golova za Tursku, bili su Tufan u 4. minutu i Sojunču u 28. minutu, da bi konačan rezultat postavio Tufan svojim drugim golom u 59. minutu.

Nakon ovog kola, Turska ima maksimalnih 6 bodova, dok je Norveška na 4. mestu sa 3 osvojena boda.

Holandija je rutinski savladala Letoniju rezultatom 2:0 golovima Bergisa u 32. minutu i De Jonga u 69. minutu.

Holandija je na 3. mestu sa 3 osvojena boda, dok je Letonija na 5. mestu bez bodova.

Veliko iznenađenje, priredila je reprezentacija Luksemburga. Oni su kao gost savladali Republiku Irsku rezutatom 1:0, a strelac jedinog gola, bio je Žerson Rodriges u 86. minutu.

Luksemburg nakon dva kola ima tri osvojena boda, dok je Republika Irska bez bodova.

Češka je može se reći napravila iznenađenje, odigravši 1:1 protiv reprezentacije Belgije. Poveli su u 50. minutu golom Provoda, da bi ,,Crveni đavoli izjednačili'' u 60. minutu preko Lukakua.

Nakon drugog kola, obe reprezentacije dele prvo mesto sa po četiri osvojena boda.

Slovačka i Malta odigrali su nerešeno 2:2, iako su gosti imali prednost od 2:0 posle prvih 45. minuta.

Strelci golova za Maltu, bili su Gambin u 16. minutu i Satariano u 20. Golove za domaći tim, postigli su Strelec u 49. odnosno Škrinjar u 53. minutu.

Slovačka nakon dve utakmice ima dva osvojena boda, dok Malta ima bod manje.