PONOVO SPORNE ODLUKE NA SRPSKIM TERENIMA! Crveni pogrešnom igraču, neopravdano dosuđen penal

sudija u centru pažnje

Radnički 1923 iz Kragujevca, pobedio je IMT na svom terenu rezultatom 3:1

Objavljeno: 10:35h

U sredu i četvrtak su nastavljeni mečevi Prve lige Srbije. Meč koji je privukao najviše pažnje je susret između Radničkog 1923 iz Kragujevca i IMT-a. Domaći tim je slavio rezultatom 3:1, a meč je obeležio sudija Dragan Čolović.

Nakon prvog poluvremena bez golova, u drugom je IMT poveo golom Ognjena Dimitrića, a Radnički je izjednačio iz penala u 76. minutu pogotkom Aleksandra Varjačića.

Sporne situacije, dogodile su se u nadoknadi utakmice. Najpre je dosuđen penal nakon povlačenja Nikole Glišića kao poslednjeg igrača odbrane, a moguće je da se to dogodilo van šesnaesterca.

Dosuđen je penal za domaćina, a crveni karton je dodeljen Nikoli Zoriću, igraču koji se našao u neposrednoj blizini. Sudija je zapamtio pogrešnog igrača, a na snimku se vidi njegova zbunjenost.

Nemanja Tomić je iskoristio jedanaesterac, da bi konačan rezultat postavio isti igrač iz slobodnog udarca.