BRAJTON OSVOJIO BITNE BODOVE ZA OPSTANAK: Njukasl tone sve dublje!

29. kolo, premijer liga

Objavljeno: 23:21h

Fudbaleri Brajtona pobedili su večeras na svom terenu Njukasl sa 3:0, u utakmici 29. kola Premijer lige i osvojili važne bodove u borbi za opstanak.

Brajton je poveo u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena golom Leandra Trosarda, a prednost je udvostručio Deni Velbek u 51. minutu.

Konačan rezultat postavio je Nil Mope pogotkom u 68. minutu.

Brajton je ostvario drugu uzastopnu pobedu, ukupno sedmu u ligi i na 16. mestu na tabeli ima 32 boda, šest više, ali i utakmicu manje od Fulama, koji je prvi u zoni ispadanja, na 18. mestu.

Njukasl je nastavio loš niz, pretrpeo je 15. poraz i ima 28 bodova na 17. mestu, dva više, ali i utakmicu manje od Fulama.