BARSELONA TEK U DRUGOM POLUVREMENU DOŠLA DO POBEDE! Magija Mesija

primera, 1. kolo

Fudbaleri Barselone, pobedili su Elče u odloženoj utakmici prvog kola Primere

Objavljeno: 21:21h

Fudbaleri Barselone, pobedili su na svom terenu ekipu Elčea u odloženoj utakmici prvog kola španske Primere rezultatom 3:0 (0:0).

Najzaslužniji za rezultat prvog poluvremena, bio je golman Elčea, Badia, koji je uspeo da odbrani nemoguće.

Ipak, Barselona je na startu drugog poluvremena krenula ofanzivno i nakon samo 3. minuta igre u nastavku došla do prednosti. Mesi je sjajno iskoristio asistenciju Brajtvajta (1:0).

U 69. minutu - magija Mesija. De Jong je ušao u kazneni prostor gostiju i uposlio Argentinca koji je utrčavao iz drugog plana. Primio je loptu, prošetao se do peterca i lako savladao golmana Elčea (2:0).

Konačan rezultat, postavio je Alba u 73. minutu. Mesi je sjajno uočio Braitvajta, koji je spustio loptu glavom na peterac gostiju, a Alba u padu postiže gol (3:0).

Barselona je na trećem mestu sa 50 bodova,dva boda manje od drugoplasiranog Real Madrida, dok je Elče na 19. mestu sa 21 osvojenim bodom.

U narednom kolu, Barselona gostuje Sevilji u subotu, dok je Elče takođe gost ekipi Granade u nedelju.