STRAŠNI HALAND RAZNEO SEVILJU! Juve i Ronaldo pali u Portu, biće zanimljiv revanš u Torinu! (VIDEO)

Liga šampiona, osmina finala

Šampion Italije je u finišu ipak stigao do bitnog pogotka

Fudbaleri Borusije Dortmund stekli su prednost nakon prvog susreta osmine finala Lige šampiona. Kao gosti su posle preokreta savladali Sevilju - 2:3 (1:3).

Najzaslužniji za veliki trijumf bio je napadač Erling Haland koji je asistirao za prvi i postigao naredna dva gola.

Sevilja je povela preko Susa već u sedmom minutu, izjednačio je Daud u 19. Onda su usledila dva gola Norvežanina, u 27. i 43. minutu.

Andalužani su pokušali da sustignu prednost gostiju, ali su uspeli samo da je ublaže golom Luka de Jonga u 84. minutu.

Porto je iznenadio Juventus i pobedio 2:1 (2:0).

"Zmajevi" su do prednosti stigli posle samo 63 sekunde golom Taremija.

Šok za Juve i na startu drugog dela kada je precizan bio Marega. Važan gol u gostima za "Staru damu" dao je Kjeza na asistenciju Rabioa u 82. minutu.