SITI SE VRATIO NA TRON, ARSENAL NASTAVIO USPON! Petarda na Hotornsu, preokret Tobdžija i osveta za FA kup! (VIDEO)

premjer liga, 20. kolo

U sva četiri meča današnjeg programa slavili su gosti

I u preostale dve utakmice 20. kola Premijer lige koje su se igrale danas pobede su ostvarili gostujući fudbaleri.

Arsenal je došao do novog važnog trijumfa posle preokreta protiv Sautemptona - 1:3 (1:2).

Pre samo tri dana "Sveci" su minimalnim rezultatom savladali "Tobdžije" i onemogućili ih da odbrane FA kup.

I danas je Arsenal bio bez kapitena Pjer-Emerika Obamejanga koji je odsutan iz privatnih razloga.

A opet je sve krenulo loše po londonski klub jer je Sautempton poveo već u trećem minutu golom Armstronga.

Prethodno je Lakazet propustio priliku jedan-na-jedan. Ipak, već u osmom minutu gosti stižu do izjednačenja preko Nikole Pepea kome je asistirao Granit Džaka.

U 39. minutu Lakazet odlično proigrava Saku koji obilazi golmana domaćih i šalje loptu u praznu mrežu za preokret.

U 72. minutu uloge su bile zamenjene. Pobedu Arsenala je overio Lakazet na dodavanje Bukaja Sake.

Slavlje crveno-belih je pokvarila povreda mladog veziste Emila Smit-Roua koji igra u odličnoj formi.

Arsenal se ovim trijumfom popeo na osmo mesto sa 30 bodova, ali i utakmicom više od rivala.

Sautempton je ostao iza njih sa 29 bodova na 11. poziciji.

Mančester siti je pregazio Vest Bromvič Albion kao gost - 0:5 (0:4) i izbio ponovo na lidersku poziciju sa 41 bodom.

Sve je bilo gotovo već posle prvih 45 minuta u kojim su "Građani" postigli četiri gola.

Gundogan je bio strelac u 6. i 30. minutu, Kanselo u 20. a Marez u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Sterling je overio ubedljiv trijumf u 57. minutu a onda su gosti sklonili nogu sa gasa.

VBA je pretposlednji sa samo 11 bodova.

Premijer liga, 20. kolo:

Kristal Palas - Vest Hem 2:3 (Zaha 3, Batšuaji 90+7 - Souček 9, 25, Doson 65)

Njukasl - Lids 1:2 (Almiron 57 - Rafinja 17, Harison 61)

Vest Brom - Mančester siti 0:5 (Gundoan 6, 30, Kanselo 20, Marez 45+2, Sterling 57)

Sautempton - Arsenal 1:3 (Armstrong 3 - Pepe 8, Saka 39, Lakazet 72)