MIHINA BOLONJA PALA U TORINU: Juve smanjuje razliku, prvi gol Artura! (VIDEO)

serija a, 19. kolo

Danas je na programu pet utakmica Kalča

Aktuelni šampion Serije A Juventus savladao je kao domaćin Bolonju 2:0 (1:0) u prvoj utakmici nedeljnog programa italijanske lige.

"Stara dama" je bila bolji rival praktično ceo meč, a do vođstva je došla u 15. minutu prvim golom Artura za klub iz Torina, a asistrao mu je blizak prijatelj Kristijano Ronaldo.

Brazilac je šutirao sa distance, a imao je dosta sreće jer je lopta zakačila jednog defanzivca gostiju i prevarila golmana Skorupskog.

Utakmica je ipak ostala otvorena do 71. minuta kada je talentovani Amerikanac Veston MekKeni postigao gol glavom polse kornera Huana Kvadrada.

Juve je ovim trijumfom došao do 36. boda i sada je na petom mestu sa sedam bodova manje od lidera Milana, ali i utakmicom manje.

Ekipa Siniše Mihajlovića je ostala na 13. poziciji sa 20 osvojenih bodova.

Serija A, 19. kolo:

Petak: Benevento - Torino 2:2

Subota: Roma – Specija 4:3 Milan – Atalanta 0:3 Udineze – Inter 0:0 Fiorentina – Krotone 2:1

Nedelja:

Juventus – Bolonja

15:00 Đenova – Kaljari 15:00 Verona – Napoli 18:00 Lacio – Sasuolo 20:45 Parma – Sampdorija