Irci presrećni osvajanjem boda u Beogradu!

ne žale

Irska je rano povela u Beogradu u ponedeljak, Srbija je prekorenula na 2:1 sredinom drugog poluvremena, ali su gosti izborili 2:2.
Objavljeno: 08:42h

Selektor Irske Martin O'Nil nije razočaran remijem sa Srbijom, smatra da su njegovi fudbaleri osvojili bitan bod na početku kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

- Ovo je dobar rezultat za početak kvalfikacija. Mislim da smo zaslužili bod. Nisam razočaran. Odlično smo počeli utakmicu, stigli smo do prednosti pre nego što su svi srpski igrači dotakli loptu. Posle prvih 45 minuta bio sam uveren da ćemo dobro zatvoriti utakmicu, ali Srbija onda zaigrala znatno bolje. Neko vreme nismo mogli da im oduzmemo loptu - rekao je O'Nil.

Nakon slabog početka meča "Orlovi" su u nastavku zaigrali konkretnije, te u roku od samo nekoliko minuta uspeli da potpuno preokrenu rezultat.

Ovakav preokret Marakana dugo nije videla! Srbija dala dva gola za sedam minuta! (VIDEO) - Oni su brzo došli do izjednačenja u drugom poluvremenu, a potom i preokreta. Na svu sreću uspeli smo da se vratimo, iako je teren bio u očajnom stanju već posle deset minuta igre - rekao je O'Nil.

Irska će u narednom kolu, 6. oktobra dočekati Gruziju, dok istog dana Srbija gostuje Moldaviji.