SRBI RAŠIRILI KRILA I AJNTRAHT JE NA BOD OD LIGE ŠAMPIONA: Lajpcig se samoubio u Majncu, puk'o i Leverkuzen!

18. kolo, Bundesliga

Objavljeno: 17:56h

Odigrano je pet utakmica 18. kola Bundeslige. U skoro svim mečevima viđene su goleade.

Ajntraht je kao gost deklasirao Arminiju Bilefeld sa 5:1. Strelci su bili Filip Kostić i Luka Jović.

Kostić je pored gola imao i asistenciju, a Joviću je za novi gol bilo dovoljno devet minuta na terenu.

Bajer Leverkuzen je posle pobede nad Dortmundom doživeo poraz. Savladao ih je Volfsburg – 0:1 (0:1).

Strelac jedinog gola bio je Baku u 35. minutu.

Poraz je doživeo i Lajpcig na gostovanju Majncu – 3:2 (2:2).

Gledali smo pravu goleadu u prvom poluvremenu.

Lajpcig je vodio dva puta i dva puta je Majnc stizao do izjednačenja.

Adams je doneo prednost "bikovima" u 15, da bi Niakate izjednačio u 24. minutu.

Halstenberg u 30. donosi novo vođstvo Lajpcigu, ali ponovo Niakate donosi izjednačenje u 35. minutu.

Bareiro je u 50. minutu doneo pobedu Majncu, koji se uspešno do kraja utakmice odbranio.

Augsburg je slavio protiv Union Berlina sa 2:1 (1:1), a istim rezultatom je i Frajburg pobedio Štutgart 2:1 (2:1).

Bundesliga, 18. kolo:

Petak

Borusija Menhengladbah - Borusija Dortmund 4:2

Bilefeld – Ajntraht 1:5 (Kordova 36 – Silva 25, 33, Kostić 27, Nilson 51 (ag), Jović 75)

Augzburg – Union Berlin 2:1 (Niderlehner 17, 47 – Ingvartsen 25)

Bajer Leverkuzen – Volfzburg 0:1 (Baku 35)

Frajburg – Štutgart 2:1 (Demirović 14, Jeon 37 – Vamangituka 7)

Majnc - Lajpcig 3:2 (2:2) (Niakate 24, 35, Bareiro 50 – Adams 15, Halštenberg 30)

18:30 Herta - Verder

15:30 Šalke – Bajern Minhen

18:00 Hofenhajm – Keln