BILBAO ŠOKIRAO BARSELONU, MESI POCRVENEO! Trofej Superkupa ide u Baskiju, golčina Vilijamsa! (VIDEO)

kup kralja, finale

Ovo je deveti trofej Superkupa za Atletik

Objavljeno: 00:22h

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Barselone odigrali su izuzetno zanimljiv meč u finalu Superkupa u Sevilji. Posle produžetaka svoju deveti trofej u ovom takmičenju osvojio je Bilbao - 3:2 (2:2, 1:1).

Dva kluba su prethodno izborila veliko finale pobedama nad večitim rivalima. Barsa je savladala Real Sosijedad (3:2) na penale u poluifinalu, dok je Atletik bio bolji od Real Madrida 2:1.

Katalonci su dominirali u posedu (67% - 33%), ali Baskijci nisu zaostajali u broju stvorenih prilika.

Razigrani Antoan Grizman je doveo "Blaugranu" u vođstvo u 40. minutu, ali je samo dva minuta kasnije izjednačio Oskar de Markos.

Antoan Grizman

U nastavku je Bilbau poništen jedan gol posle intervencije VAR-a, a Grizman doveo Barselonu nadomak pobede u 77. minutu svojim drugim golom na meču.

Međutim, uporni Atletik stiže do izjednačenja i produđetaka pogotkom Asiera Viljalibrea u 90. minutu!

Produžetke je obeleđio napadač Bilbaa Injaki Vilijams koji je prelepim šutem sa ivice šesnaesterca zakucao loptu u gol Barse od stativu.

Barselona je propustila par izglednih prilika do krtaja, a da stvar bude gora Lionel Mesi je u samom finišu zaradio direktan crveni karton zbog udaranja Viljalibrea!