DERBI 'CRVENIH' RAZOČARAO, SITI IM JE SVE BLIŽE, TOTENHEM DRŽI PRIKLJUČAK: Spektakularan gol Ndombelea! (VIDEO)

premijer liga, 19. kolo

Derbi dana i čitavog kola igraо se na Enfildu

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas u gostima Šefild junajted sa 3:1 u utakmici 19. kola Premijer lige.

Totenhem je upisao devetu pobedu u šampionatu i četvrti je na tabeli sa 33 boda, dok je Šefild poslednji sa samo pet osvojenih bodova.

Gostujući tim poveo je već u petom minutu golom Serža Orijea, da bi na 2:0 povisio Hari Kejn u 40. minutu.

Dejvid MekGoldrik je pogotkom u 59. minutu smanjio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Tanguj Ndombele sjajnim golom u 62. minutu.

"Pevci" će u narednom kolu dočekati Liverpul, dok će Šefild gostovati Mančester junajtedu.

A "Crveni" iz Liverpula i Mančestera su razočarali u derbiju najtrofejnijih klubova Engleske.

Aktuelni šampion je krenuo ofanzivno sa željom da se pobedom vrati na čelo Premijer lige.

Ipak, iako su bili bolji nedostajao je ili dobar završni udarac ili dodavanje.

Junajted se uglavnom branio, ali je u drugom poluvremenu propustio nekoliko izglednih prilika, uglavnom iz brzih kontri.

Ovim remijem, "Crveni đavoli" su sačuvali lidersku poziciju sa 38 bodova, "Redsi" imaju 35 na trećem mestu. Između njih je Lester sa 37 bodova.

Mančester siti je iskoristio ovaj rezultat da se ubedljivom pobedom nad Kristal Palasom od 4:0 (1:0) izjednači sa "Lisicama" na drugom mestu sa 37 bodova, ali i mečom manje od svih rivala.

Junak meča je bio defanzivac Džon Stouns za koga se ne tako davno pričalo da će napustiti Etihad.

Postigao je dva gola, a prvi za vođstvo je dao u 26. minutu. Ilkaj Gundogan je prelepim golom povisio na 2:0 u 56. minutu, pre nego što je Stouns dao svoj drugi, a Sitijev treći gol u 68. minutu.

Još jedan divan pogodak viđen je u 88. minutu kada je Rahim Sterling majstorski izveo slobodan udarac.

Kristal Palas je nakon ovog poraza trinaesti na tabeli sa 19 osvojenih bodova.