SUBOTA PO ŽELJI BAJERNA: Vamangituka uzeo pobedu Menšu, Dortmund promašio penal za pobedu, Vukovi izgrizli Bikove!

Bundesliga, 16. kolo

Samo jedna utakmica ove subote u Bundesligi je završena pobedom neke ekipe

Objavljeno: 21:13h

U Bundesligi subota po najlepšim željama Bajerna. Svi njihovi rivali su kiksnuli ovog subotnjeg popodneva.

Borusija Dortmund je ponovo nastavila sa svojim toplo-hladno igrama, pa je tako sada odigrala tek 1:1 protiv Majnca na svom stadionu.

Zatresla se mreža gostiju već u 2. minutu, učinio je to niko drugi do Haland, ali su se onda oglasili ljudi iz VAR sobe, arbitar je pregledao snimak i utvrdio da je Norvežanin bio u ofsajdu, te je pogodak poništen.

U 57. minutu loptu iz mreže vade "milioneri" posle sjajnog pogotka Oztunalija.

Nekako je u 73. minutu Toma Menije uspeo da zatrese mrežu na suprotnoj strani i donese izjednačenja.

A onda samo 3 minuta kasnije penal za domaćina. Odgovornost preuzima Rojs i maši penal za potpuni preokret. Ni sreća nije bila uz Dortmund ove subote.

Nerešeno je odigrao i Lajpcig u gostima protiv Volfzburga 2:2.

Fenomenalno prvo poluvreme je viđeno na ovom meču. Već u 4. minutu "bikovima" donosi vođstvo Mukiele.

Međutim, radost nije dugo potrajala. U 22. minutu Vighorst donosi izjednačenje, a u 35. Štefen totalni preokret.

Lajpcig se spasio poraza golom Orbana u 54. minutu.

A onako kako igraju njihovi imenjaci iz Dortmunda, isto tako igra i Borusija iz Menhengladbaha.

Pre nedelju dana su čudesno pobedili neprikosnoveni Bajern, da bi sada odigrali samo 2:2 protiv Štutgarta.

Dva puta su imali vođstvo "koltovi", prvo iz penala preko Štindla koji je zatresao mrežu u 35. minutu, ali je izjednačio na drugoj strani Gonzalez, a potom i preko Zakarije od 61. i bili su nadomak pobede.

Ipak, u 96. minutu penal za Štutgart, a sada već čuveni Vamangituka trese mrežu za izjednačenje i podelu bodova.

Bundesliga, 16. kolo:

Petak

Union Berlin – Leverkuzen 1:0

Dortmund – Majnc 1:1 (Menije 73 – Oztunali 57)

Verder – Augsburg 2:0 (Gebre Selasije 84, Agu 87)

Volfzburg – Lajpcig 2:2 (Vighorst 22, Štefen 35 – Mukiele 5, Orban 54)

Štutgart – Menhengladbah 2:2 (Gonzalez 58, Vamangituka 90+6p – Štindl 36, Zakarija 61)

Keln – Herta 0:0

Hofenhajm – Bilefeld 0:0

15:30 Bajern – Frajburg

18:00 Ajntraht – Šalke