CRVENI ĐURIČIĆU I SASUOLO ODE U RASPAD: Drugoligaš ih izbacio iz Kupa! Atalanta sve bolja i moćnija!

Kup Italije

Srpski reprezentativac je takoreći indirektni krivac za eliminaciju sopstvene ekipe

Fudbaleri SPAL-a plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije, pošto su u gostima pobedili Sasuolo sa 2:0.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a situacija na terenu promenila se odmah na početku nastavka pošto je srpski fudbaler i igrač Sasuola Filip Đuričić dobio crveni karton u 47. minutu.

Samo dva minuta kasnije SPAL je povelo golom Simonea Misirolija, a konačan rezultat postavio je Lorenco Dikman u 58. minutu.

SPAL, petoplasirani tim Serije B, u četvrtfinalu će igrati protiv Juventusa koji je u sredu posle produžetaka eliminisao Đenovu.

U četvrfinalu je i zahuktala Atalanta koja je lagano izašla na kraj sa Kaljarijem 3:1.

Prvi pogodak je postignut pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 43. minutu, kada je Aleksej Mirančuk zatresao mrežu Kaljarija.

Drugo poluvreme je počelo bolje po goste sa Sardinije. Rikardo Soti je u 55. minutu pogodio za 1:1, ali se nisu gosti previše radovali.

Luis Mjuriel je već u 61. minutu vratio Atalanti prednost, a za konačnih 3:1 postarao se Boško Šutalo samo tri minuta nakon ovog gola.