DMITROVIĆ IŠAO I PRED PROTIVNIČKI GOL, ALI RADOJA IPAK SLAVIO! Levante opet preokretom odbranio tvrđavu!

primera, 18. kolo

Srpski internacionalci su odigrali ceo meč

Levante je posle preokreta slavio pobedu nad Eibarom u prvom nedeljnom meču 18. kola Primere - 2:1 (0:0).

Tim srpskog golmana Marka Dmitrovića je poveo u 51. minutu kada su domaći pokušali da izgrade akciju od noge do noge, ali nisu se snašli pod pritiskom, a loptu je u mrežu smestio Takaši Inui.

Krenuli su potom znatno ofanzivnije fudbaleri Levantea za koje je svih 90 minuta odigrao Nemanja Radoja.

Jedan gol im je poništen zbog ofsajda igrača koji je markirao Dmitrovića, ali ubrzo je stiglo izjednačenje.

Posle dobrog prodora po desnoj strani, Gonsalo Melero je natrčao na povratnu i sa penala je poslao loptu u gol u 65. minutu.

Domaći stižu do preokreta i sva tri boda u 76. minutu kada je odličnu akciju golom krunisao Morales.

Levante je četvrtom uzastopnom pobedom kod kuće izbio na deveto mesto sa 21 bodom, a Eibar je 13. sa dva boda manje, ali i utakmicom više odigranom.

Primera, 18. kolo:

Petak

Selta – Viljareal 0:4

Sevilja – Sosijedad 3:2 Granada – Barselona 0:4 Osasuna – Real Madrid 0:0 Atletiko Madrid – Atletik Bilbao odloženo

Levante – Eibar 2:1 (Melero 65, Morales 76 - Inui 51)