MIHA PRESUDIO MIHI: Siniša za poraz okrivio njivu od terena! Milan sve rešio, pa je Ibra pušten da oseti teren!

Serija A, 17. kolo

Srpski stručnak je posle meča poručio da je sramno da u 21. veku teren bude u ovakvom stanju, pogodniji za uzgoj povrća nego za fudbal

Objavljeno: 22:42h

Loša serija rezultata za Bolonju našeg Siniše Mihajlovića se nastavila i u 17. kolu Serije A. Posle 5 uzastopnih remija sada su poraženi od Đenove u gostima 2:0.

Prednost domaćinu doneo je Miha Zajc u 44. minutu. Slovenački ofanzivni vezista sjajno je pogodio iz teške pozicije i Đenoa je pred sam odlazak na odmor povela.

Matija Destro pogodio je za 2:0 u 55. minutu, na asistenciju Ebonge.

Đenova je ovom pobedom izašla iz zone ispadanja.

A Mihajlović je za poraz svoje ekipe okrivio loš teren na "Luiđi Ferarisu".

- Sramota je da u 21. veku mi moramo da igramo utakmice Serije A po ovakvom terenu. Ovo nije bio teren za fudbal, više je ličio na njivu. Ako probate da dodate loptu po ovakvom terenu, teško da će ona završiti tamo gde ste želeli da je dodate, jer su džombe svuda - besneo je posle meča Mihajlović, koji je nastavio:

Miha Zajc

- Ovo nije poraz koji sam očekivao, bio sam ubeđen da ćemo odneti bodove kući. Teren ne koristim kao izgovor za poraz, ali zaista je ovde uvek tako, čak i dok sam bio trener Sampdorije. Pogodniji je za uzgoj povrća, nego za fudbal - ponovio je Siniša.

A prvoplasiranom Milanu nije trebalo dugo da preboli prvi poraz u sezoni koji mu je naneo Juventus, već je na "San Siru" lagano rešio Torino.

Neki su se nadali da bi u ovom meču mogao da zaigra i Zlatan Ibrahimović posle dva meseca, ali Stefano Pioli je shvatio da ne mora da rizikuje previše i pustio je Šveđanina na teren tek u 85. minutu tek toliko da oseti malo teren.

Rafael Leao je u 25. minutu probio goste, a prednost je duplirao u 36. minutu Frenk Kesi nakon što je pregledom VAR-a utvrđeno da je nepropisno zaustavljen Brahim Dijaz u kaznenom prostoru "bikova".