VEST DANA! LJUDI, ŠALKE JE POBEDIO POSLE 357 DANA! Američki tinejdžer het-trikom upropastio očajni Hofenhajm!

Bundesliga, 15. kolo

Posle čak 30 utakmica bez pobede u Gelzenkirhenu su konačno osetili slast trijumfa

Objavljeno: 21:31h

Fudbalska vest dana glasi da je Šalke konačno pobedio posle tačno 357 dana, odnosno, čak 30 utakmica bez osećanja slasti trijumfa. I to ne da je pobedio nego je pregazio Hofenhajm 4:0.

Čak četiri trenera su promenili u Gelzenkirhenu ove sezone, svi su ih već prežalili i poslali u Cvajtu, ali nekadašnji velikan nemačkog fudbala se probudio i videćemo šta će biti do kraja. Nade još ima.

Zablistao je tinejdžer Metju Hop koji je ostvario het-trik, ali i Amin Arit koji mu je asistirao kod sva tri gola. Marokanac se na kraju i sam upisao u strelce, krunisavši daleko najbolju partiju kraljevsko plavih ove sezone.

Meti Hop postigao je het-trik za 21 minut i tako postao prvi Amerikanac koji je na jednom meču Bundeslige postigao tri gola. Pogađao je Hop u 42, 57. i 63. minutu.

U ovom terminu je viđena još jedna ubedljiva pobeda. Frajburg je sa 5:0 bio boji od Kelna. Demirović je već u 19. minutu postigao prvo gol, a 19 minuta kasnije je Hofler duplirao prednost.

Potom Salaj u 59. minutu pogađa za 3:0, da bi 10 minuta kasnije Lejnart postigao i četvrti gol. Za 5:0, pobrinuo se Holer u 79. minutu utakmice.

Valjalo bi pomenuti i da Bajer Leverkuzen, čini se, polako posustaje u trci za titulom, jer "aspirindžije" nisu uspele da iskoriste poraz Bajerna u Menhengladbahu u petak i smanje zaostatak na tabeli na bod.

Leverkuzen je na svojoj "Baj areni" odigrao samo 1:1 protiv nejakog Verdera.

Gosti su poveli preko Topraka u 52. minutu, a izjednačenje i bod domaćinu je doneo Patrik Šik u 70. minutu.

Bundesliga, 15. kolo:

Petak

Menhengladbah – Bajern Minhen 3:2

Bajer Leverkuzen – Verder 1:1 (Šik 70 – Toprak 52)

Frajburg – Keln 5:0 (2:0) (Demirović 18, Hofler 39, Salaj 59, Lejnart 69, Holer 70)

Majnc – Ajnstraht Frankfurt 0:2 (Silva 24p, 72p)

Šalke – Hofenhajm 4:0 (Hop 42, 57p, 63, Arit 79)

Union Berlin – Volfsburg 2:2 (Beker 29, Andrič 52 – Štefen 10, Vighorst 65p)

Lajpcig – Dortmund 1:3 (Serlot 90 – Sančo 55, Haland 71, 84)