TRI HICA U SRCE ŠAMPIONA EVROPE ZA 13 MINUTA: Nisu pobedili od novembra, pa okrenuli Bajern posle 0:2!

Bundesliga

Veliki preokret "koltova" na krilima revolveraša Štindla i Hofmana

Objavljeno: 22:56h

Borusija iz Menhengladbaha pobedila je Bajern 3:2 u derbiju 15. kola Bundeslige iako je nakon 26 minuta gubila 2:0.

Barce je u vođstvo doveo Levandovski, koji je u 20. minutu pogodio s "bele tačke", a samo šest minuta kasnije Gorecka je na asistenciju Sanea povisio na 2:0.

Ali domaćini su igrali vrlo dobro i do poluvremena su uspeli da stignu do izjednačenja, jer su Lars Štindl i Jonas Hofman kaznili visoko postavljenu odbranu gostiju.

Štindl je prvo u 36. minutu fantastičnom loptom našao Hofmana za 1:2, a u poslednjim trenucima prvog poluvremena još je boljom loptom proigrao istog igrača, koji se prošetao do Nojera i matirao ga za 2:2.

Domaćini su u istom ritmu nastavili i na početku drugog poluvremena. U 49. minutu Hofman je lepo našao Nojhausa, koji odličnim udarcem pogađa rašlje za 3:2.

Bajern je do kraja stiskao i tražio izjednačenje, ali su domaćini izdržali i došli do prve prvenstvene pobede od kraja novembra.