SITI JE GLAVNI U MANČESTERU, A LIGA KUP JE NJIHOVO TAKMIČENJE: Bacili Junajted na kolena za četvrto finale u nizu!

Liga kup Engleske, 1/2 finale

Četa Pepa Gvardiole je rutinski rešila gradski derbi na "Old Trafordu"

Objavljeno: 23:07h

Po četvrti put zaredom Mančester Siti će igrati u finalu Liga kupa pošto je u gradskom derbiju na "Old Trafordu" pobedio Mančester junajted 2:0.

Generalno, Gvardiolin tim je bio bolji i raspoloženiji za igru, pa su se tako još jednom pokazali kao specijalisti za ovo takmičenje.

Susret je počeo poništenim golovima. Markus Rašford u trećem i Ilkaj Gundogan u petom minutu uzalud su se radovali, sudija Martin Etkinson poništio je golove zbog ofsajda.

Nešto kasnije, tačnije u 24. minutu poništen je zbog ofsajda i pogodak Fila Fodena, da bi minut kasnije šansu imao i Junajted.

Siti je bolje krenuo i u nastavku i tim Pepa Gvardiole je u 50. minutu stigao do željene prednosti.

Posle prekida sa leve strane, na pravom mestu u petercu bio je Džon Stouns koji je uspeo da zatrese mrežu Dina Hendersona.

U 83. minutu sve je rešeno - posle kornera, lopta je došla do Fernandinja koji je preciznim udarcem sa 18 metara poslao u donji desni ugao za 0:2.

U finalu krajem aprila "građani" će za trofej igrati protiv Totenhema.