PELE JE ISTORIJA, RONALDO POSTAJE NAJBOLJI STRELAC U ISTORIJI FUDBALA: Samo još jedan čovek je ostao ispred njega!

po ukupnom broju golova

Porugalac je pretekao legendarnog Brazilca čime je stigao do ukupno 758 golova u karijeri na zvaničnim utakmicama

Objavljeno: 09:47h

Kristijano Ronaldo je u pobedi Juventusa nad Udinezeom (4:1) u 15. kolu Serije A postigao dva gola koji su ga doveli do istorijskog podviga.

Portugalski fudbaler je sa ta dva pogotka došao do 758 golova u karijeri na zvaničnim utakmicama, čime je prskočio bolji od legendarnog Pelea koji ih je ukupno postigao 757.

Ronaldo se s Peleom izjednačio u 31. minutu kada je u kaznenom prostoru rutinski zabio desnicom.

Brazilca koga mnogi smatraju najboljim u istoriji Portugalac je pretekao u 70. minutu. Rodrigo Bentankur ukrao je loptu na polovini Udinezea i lepo je gurnuo u prostor za Ronalda, koji lagano ovog puta levicom trese mrežu.

Ispred Ronalda je ostao samo Jozef Bićan. Golgeter koji je od 30-ih do 50-ih godina prošlog veka harao po Austriji i Čehoslovačkoj, postigao je 759 golova na zvaničnim utakmicama.

Kristijano Ronaldo

Ovakav učinak trojice najefikasnijih fudbalera u istoriji daju najpouzdaniji statistički pokazatelji.

Međutim, postoje parametri po kojima je Ronaldo tek četvrti. Prema tim izvorima ispred njega su Pele (767), Romario (772) i Bićan s 805 golova.