BLICKRIG SITIJA U LONDONU, LESTER PRATI VODEĆI DVOJAC: Čelsi pada sve niže, 'Lisice' pobeđuju i bez golova Vardija!

premijer liga, 17. kolo

Derbi dana, a i kola, igrali su Čelsi i Mančester Siti

Fudbaleri Lestera pobedili su danas Njukasl u gostima sa 2:1, u 17. kolu Premijer lige.

Lester je imao dva gola prednosti, a strelci su bili Džejms Medison u 55. i Juri Tilemans u 72. minutu.

Gol za "Svrake" u 82. minutu dao je rezervista Endi Kerol.

Lester je tako prekinuo niz od dve utakmice bez pobede i sada je treći na tabeli sa 32 boda.

Njukasl sa 19 bodova zauzima 15. mesto u fudbalskom prvenstvu Engleske.

U derbiju kola u Londonu su se sastali Čelsi i Mančester Siti. Ipak, utakmica je brzo ostala bez neizvesnosti jer su "Građani" za malo više od pola sata igre stigli do tri gola prednosti. Na kraju, poraz "Plavaca" 1:3 (0:3).

Gosti su stigli do vođstva u 18. minutu preko nemačkog internacionalca Ilkaja Gundoana.

Fil Foden je bio asistent a samo tri minuta kasnije se i sam upisao u strelce.

U 34. minutu Rahim Sterling se našao u prilici posle odlično izvedene kontre, dugo se nameštao i na kraju pogodio stativu. Kevin de Brajne je natrčao na odbitak i poslao loptu u mrežu.

Mogao je Čelsi da doživi pravi potop u nastavku, ali Siti nije bio tako ubitačan i propustio je mnogo prilika.

Domaći su čak uspeli da dođu do počasnog gola. Strelac je bio rezervista Kelam Hadson-Odoi u drugom minutu sudijske nadoknade.

Londonski klub je sad tek osmi sa 26 bodova, a Mančester Siti se popeo na peto mesto sa 29 bodova mečom, odnosno dva, manje od rivala.

Premijer liga, 17. kolo:

Petak: Everton – Vest Hem 0:1 Mančester junajted – Aston Vila 2:1

Subota: Totenhem – Lids 3:0 Kristal Palas – Šefild junajted Brajton – Vulverhempton 3:3 VBA – Arsenal 0:4

Nedelja: Njukasl – Lester 1:2 (Kerol 82, Medison 55, Tilemans 72) Čelsi – Mančester siti 1:3 (Hadson-Odoi 90+2 - Gindoan 18, Foden 21, de Brajne 34)

Ponedeljak: 21.00 Sautempton – Liverpul

Odloženo: Barnli – Fulam