SUAREZ ČUVA VRH ATLETIKU, GOL ZA POBEDU U 90'! Mesi se vratio, Barsa pobedila! MINIMALAC BILBAA: Elče je jedva pao!

primera, 17. kolo

Objavljeno: 09:47h

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su Elče sa 1:0, u 17. kolu prvenstva Španije.

Strelac u Bilbau bio je Iker Munain u 25. minutu.

Atletik je deveti na tabeli sa 21 bodom, dok Elče ima 16 i na 17. je poziciji.

U drugoj utakmici dana, lider La Lige Atletiko Madrid gostovao je Alavesu i stigao do novog trijumfa, i to golom Luisa Suaresa u 90. minutu meča.

"Jorgandžije" su povele u 41. minutu golom Markosa Ljorentea koji je jednu kontru završio šutem sa ivice šesnaesterca, lopta je zakačila jednog defanzivca domaćih i prevarila golmana.

Alaves se nije predavao i stigao je do izjednačenja u 84. minutu utakmice. Loptu je u sopstveni gol zakucao štoper Atletika Felipe.

Ipak, tim Dijega Simeonea kreće opet u ofanzivu i u 90. minutu posle dobre kombinacije po levoj strani napada, Žoao Feliks pronalazi Suaresa na drugoj stativi, a Urugvajac sprovodi loptu u mrežu za veliko slavlje.

Madriđani su ostali prvi sa dva boda više od gradskog rival Reala, ali i dva meča manje od njih.

Alaves je 13. sa 18 osvojenih bodova.

Fudbaleri Eibara su kao domaćini pobedili Granadu 2:0.

Golove za Eibar je postigao Brajan Hil u 55. i 76. minutu.

Eibar je 11. sa 19 osvojenih bodova, dok je Granada sa 24. boda na sedmom mestu.

U istom terminu, Real Sosijedad i Osasuna su odigrali nerešeno 1:1.

Povela je Osasuna golom Džonatana Kaljerija u 20. minutu, da bi Sosijedad izjednačio u 46. minutu golom Andera Barenčea-Mukurusa.

Sosijedad je sa 30 bodova treći, dok je Osasuna 19. sa 14 poena.

U poslednjoj nedeljnoj utakmici Barselona je kao gost slavila protiv Ueske 0:1 (0:1).

Lionel Mesi se vratio na teren sjajnom asistencijom za Frenkija de Jonga koji je postigao jedini gol na meču u 27. minutu.

Barsa se popela na petu poziciju sa 28 bodova, a Ueska je ostala fenjeraš, imaju samo 12 osvojenih bodova.

La liga, 17. kolo

Atletik Bilbao – Elče 1:0 (1:0) (Muniain 25)

Alaves – Atletiko Madrid 1:2 (Felipe 84ag - Ljorente 41, Suares 90)

18.30 Eibar – Granada 18.30 Real Sosijedad – Osasuna 21.00 Ueska – Barselona

Ponedeljak: 21.00 Valensija – Kadis

Subota: Viljareal – Levante 2:1 (1:0) (Nino 19, Moreno 54 – Leon 73) Betis – Sevilja 1:1 (0:0) (Kanales 51p – Suso 48) Hetafe – Valjadolid 0:1 (0:1) (Vajzmen 37)

Real Madrid – Selta 2:0 (1:0) (Vaskes 6, Asensio 53)