ISPLATILO SE ČEKATI 438 DANA NA SUPERKLASIKO: Boka i River kao nekada! Zverski pogledi, goleada i crveni kartoni!

po prvi put bez publike

Fenomenalan je bio najveći argentinski derbi koji je odigran posle godinu i skoro 3 meseca

Objavljeno: 09:41h

Posle 438 dana i bez navijača i legendarnog Dijega Maradone u svojoj loži na "Bombonjeri" odigran je Superklasiko, možda i najveći derbi na svetu, i možemo reći da je vredelo čekati toliko.

Boka juniors i River Plejt su nam pružili vrhunsku fudbalsku predstavu, a meč je na kraju završen bez pobednika 2:2 uz dva crvena kartona u grupi Liga kupa koja se zove "Dijego Maradona".

Sve ono što krasi najveći argentinski derbi i južnoamerički fudbal bilo je viđeno na kultnom stadionu.

Igralo se kao da su tribine bile pune - strastveno od prvog minuta, sa mnogo žara u očima kod svih igrača, a sve je pucalo od tenzije i žestine.

Počelo je pogotkom Abilje u 10. minutu na sjajan centaršut Masa. Ređale su se šanse, ali do 74. minute nije bilo golova, a onda tri u razmaku od samo 12 minuta.

Usput je u 58. minutu vezista domaćeg tima Horman Kampuzano dobio drugi žuti karton.

Promena pola tima (svih pet izmena) isplatila se Marselu Galjardu, pa River za samo pet minuta pravi potpuni preokret. Federiko Điroti u 74. minutu pogodio za 1:1, a posle samo tri minuta Rafael Bore je doneo totalni obrt.

Ipak, već u 80. minutu Enco Perez pravi glupost i izjednačuje brojčano stanje igrača na terenu svojim drugim žutim kartonom.

Četiri minuta pre kraja Boka to koristi i uspeva da dođe do gola spasa. Postigao ga je Sebastijan Vilja Kano na asistenciju Karlitosa Teveza za konačnih i, reklo bi se, zasluženih 2:2.

Boka i River izjednačeni su u grupi Liga kupa Dijego Maradona sa po osam bodova.