"X" U VELIKOM DERBIJU SEVILJE: Mogao je Betis do pobede, Hetafe bez plena, Real bez Jovića slomio Seltu

primera, 17. kolo

Fudbaleri Betisa odigrali su večeras na svom terenu u gradskom derbiju protiv Sevilje nerešeno 1:1, u utakmici 17. kola španskog prvenstva.

Sevilja je povela u 48. minutu golom Susa, a izjednačio je Serhio Kanales pogotkom iz jedanaesterca u 53. minutu.

Betis je imao šansu za još jedan gol, ali je Nabil Fekir u 75. minutu promašio penal.

Sevilja je odigrala 15 utakmica i zauzima peto mesto na tabeli sa 27 bodova.

Betis ima dve utakmice više i deveti je sa 20 bodova.

Ranije danas Viljareal je pobedio Levante sa 2:1.

Fudbaleri Valjadolida pobedili su večeras na svom terenu Hetafe sa 1:0, u utakmici 17. kola španskog prvenstva.

Jedini gol postigao je Šon Vejsman u 37. minutu.

To je četvrta pobeda Valjadolida u Primeri i zauzima 14. mesto na tabeli sa 18 bodova.

Hetafe je u poslednje tri utakmice bez pobede, a posle sedmog poraza je 15. na tabeli sa 17 bodova.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom terenu Seltu sa 2:0, u utakmici 17. kola španskog prvenstva i popeli se na prvo mesto na tabeli.

Real je poveo u šestom minutu golom Lukasa, na asistenciju Marka Asensija, koji je obezbedio pobedu golom u 53. minutu na dodavanje Lukasa.

Real sada ima 11 pobeda i prvi je na tabeli sa 36 bodova, bodom više ali i tri utakmice više od drugoplasiranog Atletiko Madrida.

Selta je pretrpela šesti poraz i osma je na tabeli sa 23 boda.