TONE LEVERKUZEN: Kostić i Ajntraht odneli ceo plen, Lajpcig prvi!

bundesliga

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su danas na svom terenu ekipu Bajer Leverkuzena sa 2:1, u meču 14. kola nemačke Bundeslige.

Nadim Amiri je u 10. minutu meča doveo Leverkuzen u vodjstvo, u 22. minutu Amin Junes je izjednačio rezultat, a pobedu domaćoj ekipi doneo je autogolom u 54. minutu Edmond Tapsoba.

Filip Kostić odigrao je ceo meč za Frankfurt.

Leverkuzenu je ovo drugi poraz u Bundesligi ujedno i drugi uzastopni nakon poraza u prošlom kolu od Bajerna.

Na tabeli Bundeslige, Bajer ima 28 bodova na drugom mestu, a Frankfurt ima 20 bodova na osmoj poziciji.

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su u Bilefeldu ekipu Arminije sa 1:0. Jedini gol na meču vidjen je u 58. minutu kada je mrežu zatresao igrač gostiju Brel Embolo.

Borusija je ovom pobedom prekinula niz od četiri utakmice bez pobede u šampionatu i sada ima 21 bod na sedmom mestu, dok Arminija zauzima 16. mesto sa 10 bodova.

Fudbaleri Union Berlina pobedili su u gostima ekipu Verdera sa 2:0 i sada sa 24 osvojena boda zauzimaju četvrto mesto na tabeli. Strelci za pobednički tim bili su Šeraldo Beker 12. i Tajvo Avoni u 28. minutu.

Verder je upisao šesti poraz u sezoni i 13. je na tabeli sa 14 bodova.

Frajburg je u gostima slavio protiv Hofenhajma sa 3:1. Batist Santamaria je pogodio u sedmom minutu, Vićenco Grifo je u 34. bio siguran sa penala, dok je na 3:0 povisio Kasim Nuhu autogolom u 42. minutu. Poraz Hofenhajma ublažio je Ilas Bebu u 58. minutu.

Frajburg je sada deveti na tabeli sa 20 bodova, dok je Hofenhajm na 12. poziciji sa pet bodova manje.

Pobedu u gostima upisao je i Augsburg koji golom Jaga slavio protiv Kelna. Augsburg je deseti na tabeli sa 19 bodova, dok je Keln na 15. mestu sa 11 bodova.

A fudbaleri Lajpciga su slavili nad Šutgartom sa 1:0 i tako preuzeli prvu poziciju na tabeli,

Dani Olmo je pogodio u 67. minutu

Bundesliga, 14. kolo:

Arminija – Borusija Menhengladbah 0:1 (0:0) Embolo 58 Ajntraht – Bajer Leverkuzen 2:1 (1:1) Junes 22, Tapsoba 54. ag – Amiri 10 Keln – Augzburg 0:1 (0:0) Jago 77 Hofenhajm – Frajburg 1:3 (0:3) Bebu 58 – Santamarija 7, Grifo 34, Kasim 42. ag Verder – Union Berlin 0:2 (0:2) Beker 12, Avoniđi 28

Herta – Šalke 3:0 (1:0)