BJELSI TAKTIKA PALA U VODU ZBOG ALIOSKOG I VAR-a: Kejn i Son popeli Murinjove "Pevce" na treće mesto!

premijer liga, 17. kolo

Danas se igraju četiri utakmice Premijer lige

Objavljeno: 16:03h

Totenhem je ubedljivo savladao Lids junajted u uvodnoj utakmici današnjeg programa Premijer lige - 3:0 (2:0).

U okviru 17. kola u Londonu su se sastali timovi dva velika taktičara, Žozea Murinja i Marsela Bjelse.

Nervozan je bio Argentinac kraj aut-linije jer su njegovi puleni propustili nekoliko dobrih prilika, a pravi problemi su počeli u 28. minutu.

Alioski je napravio faul na ivici šesnaesterca nad Bergvajnom, sudija je procenio da je to ipak penal, a iz VAR sobe je njegova odluka potvrđena.

Hari Kejn je bio siguran realizator najstrože kazne, a u finišu poluvremena, po ko zna koji put asistirao je Sonu za gol kojim su "Pevci" stekli lepu prednost pred poluvreme.

Ovo je bio jubilarni 100. gol Sona u dresu Totenhema, a nakon utakmcie izabran je najboljeg igrača iste.

U nastavku je sve vrlo brzo rešeno jer je u 53. minutu posle kornera korejskog napadača, Tobi Aldervejreld najbolje reagovao i povisio na nedostižnih 3:0.

Spursi su tako skočili na treće mesto na tabeli, a tim sa Eland Rouda je 11. sa 23 boda.