NAJBRŽI GOL U ISTORIJI I OPET NIŠTA: Murinju se kukavičluk obio o glavu, Liverpul nije umeo sa anti-fudbalom VBA!

premijer liga, 15. kolo

Danas se igraju poslednje četiri utakmice ove runde

Objavljeno: 22:36h

U prvoj nedeljnoj utakmici 15. kola Premijer lige Lids junajted je minimalnim rezultatom kao domaćin savladao Barnli - 1:0 (1:0).

U meču u kom je bilo dosta šansi, na kraju smo videli samo jedan gol i to iz penala u petom minutu.

Lids junajted, Burnli, Penal

Strelac je bio Patrik Bemford i, kako se ispostavilo, postavio je konačan rezultat. Upravo on je fauliran u šesnaestercu Barnlija, a gosti su bili besni zbog odluka glavnog arbitra i VAR sudija.

Gosti su brzo izjednačili, Ešli Barns je lepo pogodio u 18. minutu, ali je njegov gol poništen zbog navodnog faula saigrača nad golmanom Lidsa.

Lids se popeo na 11. mesto, ima 20 bodova, a Burnli je ostao 16. sa 13 bodova.

Vest Hem - Brajton

Prvi remi večeras izmedju Vest Hema i Brajtona, igrali su 2:2.

Meč je bio dosta uzbudljiv. Obe ekipe su bile agresivne tokom cele utakmce, što i rezultat pokazuje.

Maupaj je bio prvi strelac večeras pred kraj prvog poluvremena. Džonson je izjednačio rezultat, dok je Dank opet vratio prednost svojoj ekipi, a heroj u ovom remiju je bio Souček koji je u 82 minutu izjednačio rezultat.

Liverpul - Vest Brom

Još jedan remi večeras, Vest Brom na iznenađenje uspeo da izvuče podelu bodova - 1:1.

Prvih deset minuta meča je proteklo u nešto lakšem ritmu. Liverpul je napadao, ali se Vest Brom bolje branio. Ipak nisu mogli dovoljno da izdrže, pa je Mane u 11. minutu uspeo da probije protivničku odbranu i bio precizan pri šutu za 1:0 na meču i prvu prednost. Liverpul je ostao agresivan do kraja prvog poluvremena, ali se rezultat nije menjao.

Stil igre je ostao isti kao i tokom prvog poluvremena, Liverpul agresivan sa vise od oko 80 procenata poseda lopte, dok se Vest Brom branio koliko je mogao. Mada, uz malo sreće, iz kornera Vest Braum uspeva da stigne do izjednačenja, heroj je bio Semi Ajaji koji je glavom poslao loptu u gol 1:1.

Totenhem nije iskoristio kikseve vodećih timova na tabeli kako bi im se približio i ostao je na 6 bodova zaostatka za prvoplasiranim Liverpulom.

"Pevci" su ostali bez pobede u Vulverhemptonu i odigrali samo 1:1.

A krenulo je idealno kada je Ndombele već u 57. sekundi utakmice doneo vođstvo gostima. Bio je to najbrži gol izvan kaznenog prostora u istoriji Premijer lige.

Međutim, tad iz Murinja izbija ono "murinjovsko", Totenhem počinje više da se povlači i čuva prednost i prepušta konce igre protivniku i to im se obilo o glavu.

Kao što to obično biva, kazna za "anti-fudbal" i kukavičko igranje stiže u samom finišu. U 86. minutu Roman Sais trese mrežu za konačnih 1:1.